Biura podróży

Padł kolejny „grouponowy” organizator

Padło kolejne biuro podróży, które ratując sprzedaż i poszerzając wiedzę o swojej marce oferowało wycieczki na popularnych portalach zakupów grupowych. Bankrutem jest Filiz Tours sp. z o.o. z Warszawy.

Branża znowu ucierpi na wieści medialne o upadku kolejnego biura podróży. Już widzę dzisiejsze dzienniki i serwisy informacyjne. Tym bardziej, że Filiz to biuro, które specjalizowało się w wycieczkach do popularnej wśród gości z Polski Turcji.

Choć biuro funkcjonuje na polskim rynku od 2004 roku, nie był to znany i popularny organizator. Biuro organizowało wypoczynek oraz wycieczki objazdowe do Turcji. Nie byłą to sezonowa, a całoroczna działalność. Dzisiaj rano pojawił się na stronie komunikat, w którym Zarząd przeprasza wszystkich turystów.

Filiz sprzedawał swoje wycieczki chociażby na Grouponie, nie jestem przeciwny samemu portalowi, wręcz przeciwnie, uważam go za bardzo pożyteczny, jednak dla branż wysokomarżowych, a nie dla touroperatorów, których marże są minimalne. Tym bardziej, że jak donoszą niektóre media elektroniczne – kupony na oferty Filiza mogło kupić nawet 400 osób.

Aktualnie brak oficjalnych informacji ze strony Urzędu Marszałkowskiego, gdy pojawi się oficjalny wniosek, Urząd z pewnością poinformuje o dokładnej ilości poszkodowanych turystów.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.