Wakacje

Wiza do Egiptu przez internet

Doczekaliśmy się możliwości wykupienia wizy do Egiptu przez internet. Dzięki temu ominie nas stanie w kolejce po nią na lotnisku.

System wystartował w kilku wersjach językowych, jednak póki co nie ma polskiej.

Aby aplikować, należy wejść na: visa2egypt.gov.eg

Aby złożyć wniosek, należy się zarejestrować w portalu. W tym celu klikamy w prawym górnym roku w przycisk „Sign Up”.

Wiza do Egiptu - rejestracja

Wypełniamy formularz odpowiednimi danymi. Proponowane hasło musi składać się z różnych wielkości liter, ale również cyfry i przynajmniej jednego znaku specjalnego. W przeciwnym razie wyskoczy nam błąd. Po zaproponowaniu poprawnego hasła zaznaczamy pole informujące, że nie jesteśmy robotami, a następnie przycisk Sign Up.


Jeśli wszystko przebiegnie OK, wyskoczy nam komunikat informujący o konieczności zweryfikowaniu naszego adresu email. Musimy otworzyć wiadomość otrzymaną z systemu i kliknąć w link weryfikujący nasz adres. Mamy na to 24h.

Wiza do Egiptu - weryfikacja email

Po kliknięciu otrzymamy komunikat informujący o powodzeniu, pojawi się jednocześnie przycisk pozwalający nam aplikować o wizę. Klikamy na Apply Now.

Wiza do Egiptu - aplikacja

UWAGA! Władze Egiptu proszę o aplikację o wizę minimum 7 dni przed planowaną podróżą.

W polu Application Type wybieramy rodzaj wizy – pojedynczą, dla rodziny, dla grupy. Zakładam, że podróżujemy sami, więc wybieramy Family. Typ wizy: turystyczna.

Entry Type – wypełniamy Single – pojedyncza wiza. W kolejnym polu wybieramy kraj z którego przylatujemy, a następnie podajemy termin urlopu. Naciskamy Next.

W kolejnych polach wypełniamy swoje dane.

Wiza do Egiptu - dane

Następnie podajemy szczegółowe dane dotyczące paszportu. Data wydania oraz data ważności dokumenty musi być zapisana w odpowiednim formacie. Co ważne, trzeba również wypełnić informacje o tym, czy byliśmy już wcześniej w Egipcie, w jakim okresie, a także w jakim hotelu przebywaliśmy. Na samym końcu system pyta również czy z jakiegoś kraju byliśmy wcześniej deportowani, a jeśli tak, to należy podać z jakiego oraz w jakim okresie.

Egipt - dane paszportowe

Poniżej będziemy proszeni o podanie naszego zawodu oraz stanu cywilnego. Podajemy również dane adresowe oraz telefon. Ważne, aby adres podawać ciągiem, w przeciwnym wypadku wyskoczy nam błąd.

Kolejnym etapem jest konieczność załączenia skanu paszportu. Musi on być w formacje JPG bądź PNG i nie zajmować więcej niż 500 KB.

Na samym końcu wypisujemy dane właściciela konta założonego na portalu. Określamy czy wypełniamy wniosek dla siebie bądź dla swojej rodziny. Wniosek może wypełnić np. biuro podróży. Na końcu podajemy kto pokrywa koszty naszej podróży. Zaznaczmy pierwszą odpowiedź z listy – sami pokrywamy koszt wycieczki.

Po wypełnieniu wszystkich pól, naciskamy przycisk „Save„.

Wyświetli nam się lista naszych aplikacji. W każdym momencie możemy ją poprawić. Możemy pobrać ją w formacie PDF i sprawdzić czy wszystko się zgadza. Jeśli tak, pozostaje nam przyciśnięcie zielonego przycisku „Confirm”.

Wtedy potwierdzimy nasz wniosek oraz będziemy mieć możliwość opłacenia wizy. Płatności dokonujemy kartą kredytową bądź debetową. Wydrukowaną e-wizę należy zabrać ze sobą i okazać się nią podczas kontroli paszportowej na lotnisku w Egipcie.

Wiza do Egiptu

Zobacz również

3 komentarze. Zostaw komentarz

 • Witam. Mam pytanie. W polu HOST information wpisałem dane firmy w której kupiłem wycieczkę (TUI) – czy dobrze? Gdzie mogę pobrać i wydrukować opłaconą wizę. A może pójdzie na adres TUI?

  Odpowiedz
 • Ja wypełniłam podobnie (inne biuro podróży). Wizę otrzymałam na adres mailowy podany przy rejestracji konta. Była również dostępna na portalu, przez który składałam wniosek.

  Odpowiedz
 • Rick Grimes
  24/06/2023 08:55

  Nazwa Hosta to miejsce gdzie będziesz mieszkał (nazwa hotelu). Autor się chwali, że turystyką zajmuje się zawodowo od 2008r, a proste błedy robi i innych wprowadza w błąd.
  Dalsze dane dotyczące hosta też dotyczą miejsca pobytu, maila hotelu itp. i adres też dotyczy gdzie będziemy spali.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.