Wakacje

Gdzie bez testów na Covid-19?

Mimo licznych obostrzeń, braku turystyki krajowej, jest grono osób które interesuje się wyjazdami zagranicznymi. Gdzie polecimy bez przeszkód nie będąc jednocześnie zobligowanym do wykonania testu PCR?

Zanzibar

To zdecydowanie hit tegorocznej zimy. Wszystko dlatego, że lokalne władze tematem koronawirusa w ogóle się nie przejmują. Bez jakichkowliek deklaracji, kodów i druków polecimy bezpośrednio z Warszawy, Katowic czy Wrocławia. Dodatkowo niedzielny samolot z Warszawy to szerokadłubowa maszyna czarterowana przez Itakę. To gwarantuje większy komfort i brak konieczności wykonywania międzylądowania na tankowanie.

Na Zanzibarze można poczuć klimat wakacji znanych sprzed pandemii. Otwarte bufety, brak masek itp. Z tego względu wakacje sprzedają się ze sporym wyprzedzeniem, a ceny są rekordowe. Dawno wakacje w tym afrykańskim kraju nie kosztowały tyle co w tegorocznym sezonie zimowym.

Wakacje na bazie połączeń czarterowych oferują aż trzy polskie biura podróży; Itaka, Tui oraz Rainbow.

Dominikana

Dominikana obowiązkowe testy na Covid-19 zniosła na początku grudnia i od tego momentu praktycznie jednocześnie czartery puściły tam trzy czołowe polskie biura – Itaka, Rainbow oraz TUI. Co ciekawe, wszyscy trzej operatorzy czarterują wygodne, szerokadłubowe samoloty co powoduje, że każdego tygodnia na wyspę przybywa prawie tysiąc Polaków!

Władze Dominikany zastrzegają, że wyrywkowo mogą przeprowadzać szybkie testy antygenowe na lotnisku, alle w praktyce nie spotkałem się, aby komukolwiek je robili.

W porównaniu jednak do Zanzibaru, na Dominikanie są obostrzenia, m.in. dotyczące przemieszczania się poza hotelami. Wycieczki lokalne odbywają się, ale za wyjątkiem weekendów, kiedy trwa pełny lockdown (stan na 21.01.2021).

Plusem jest jednak to, że w porównaniu do Zanzibaru mamy tu nieporównywalnie większy wybór dotyczący hoteli. Wkacje cenowo są na zbliżonym poziomie lub ciutkę tańsze od Zanzibaru.

Meksyk

Trzeci z wielkiej trójki kierunków, który dość niedawno wniósł obowiązek wykonywania testów PCR. Jedynym warunkiem jest wypełnie elektronicznego formularza i wygenerowanie kodu QR, który bedzie niezbędny na lotnisku w Cancun.

Wakacje z bezpośrednim przelotem z Warszawy oferuje TUI. Przelot robi Dreamliner PLL Lot, a organizator oferuje wakacje na atrakcyjne terminy 10/11 dni. Biorąc pod uwagę ilość dni na miejscu, aktualne ceny są bardzo atrakcyjne względem dwów w/w kierunków.

Czołowa trójka to prede wszystkim kierunki, które polskie biura podróży posiadają w swojej ofercie czarterowej. Są kierunki, gdzie nie jest już wymagany jest na Covid-19, ale polecieć tam możemy na bazie połączeń regularnych. Wtedy jednak jesteśmy często ograniczeni przepisami kraju, w którym ma miejsce przesiadka (np. Dubaj) oraz wewnętrznymi przepisami linii lotniczych.

Oby jak najwięcej, w tym kierunków europejskich pojawiało się w ofercie w możliwie szybkim czasie!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.