PromocjePrzeloty

Tanie linie lotnicze – kiedy najtańsze?

Czy wiesz, że kupując bilety lotnicze z dużym wyprzedzeniem można znaleźć dwustronne połączenia za niewiele ponad 100 zł? Dla mobilnych to świetna okazja na bardzo tanie podróże.

Temat taniego latania to temat rzeka. Zapewne znalazłoby się wielu specjalistów, którzy mogliby napisać opasłe książki o swoich przygodach z tanim lataniem i wskazać liczne sposoby na szukanie tanich połączeń. Ja jednak postanowiłem skupić się na „bliskiej zagranicy” i bezpośrednich połączeniach z Polski oferowanych przez low costowych przewoźników. Ich operacje dość często obserwuję i to co mogę doradzać to…

Pierwsze primo – first minute

Już teraz czołowe linie low costowe w Polsce, czyli Ryanair oraz Wizz Air sprzedają bilety na… 2015 rok. Dla mobilnych to świetna okazja na zabookowanie biletów w szereg ciekawych miejsc. Piszę dla mobilnych, gdyż przeciętnej rodzinie ciężko zaplanować coś z miesięcznym wyprzedzeniem, a co dopiero blisko rocznym 🙂 Zresztą, nawet gdyby świat się zawalił, ewentualna strata jest do przełknięcia.

Reguła jest taka, że w momencie dodawania połączeń do systemu, ceny biletów są teoretycznie najtańsze. Jeśli linia lotnicza zakłada duże powodzenie jakiegoś połączenia, często decyduje się jednak na uśrednienie ceny i ewentualną sprzedaż po niższych taryfach później.

Co ciekawego?

Wizz Air ma skonstruowaną dużą część wiosennego rozkładu lotów na rok 2015. Już na początku lutego można kupić tanie bilety z Warszawy do Barcelony – cena połączenia w obie strony to jedyne 268zł.

Najtaniej na chwilę obecną będzie jednak z Katowic. Znalazłem na stronie połączenie w dniach 12 – 16 stycznia 2015 roku za jedyne 188zł 🙂

Tanie połaczenie Katowice - Barcelona

Tradycyjnie tani jest równie Rzym. Bardzo tanie połączenie z Katowic, np. w dniach 12 – 19 stycznia 2015 roku kosztuje jedynie 108zł! Z Warszawy ciut drożej, ale również w rozbrajającej cenie – 128zł (np. 02 – 05.02.2015).

Tanie połaczenie Katowice - Rzym

A last minute?

Może niezbyt często, ale jednak się zdarzają! Zwłaszcza w okresie, w którym linia zakładała duże wzięcie, a w maszynach zostały jednak wolne miejsca. Można je w prosty sposób zapełnić rządnymi zwiedzania osobami, które dobierają terminy swoich wypraw w zależności od cen biletów. Z ostatnich akcji ponownie Wizz Air w lotach do Rzymu. Wylot w niedzielę Wielkanocną i powrót tydzień później można kupić za 128zł!

Generalnie tani przewoźnicy preferują wcześniej planujących swoje podróże, ale należy również obserwować bieżące wyloty, bo a nuż uda się wyłapać na szybko coś ciekawego.

A wy jakie macie doświadczenia z tanimi liniami operującymi w Polsce – korzystacie z ich oferty, a jeśli tak, to kiedy udało wam się najtaniej kupić bilety na rejs?

Zobacz również

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • Podróże do Włoch są częścią mojego życia, polowanie na tanie bilety lotnicze także, nie oznacza to, że zapominam o bezpieczeństwie i komforcie podróży.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.