Przeloty

Nowa wyszukiwarka lotów Wizz Air

Szukający w dniu wczorajszym lotów na stronie Wizz Air mogli natknąć się nowy interfejs graficzny przewoźnika. Wszystko to w duchu nowej kolorystyki samolotów, których zdjęcia pojawiły się ostatnio w sieci.

Kilka dni temu na kilku serwisach internetowych pojawiły się zdjęcia Airbusów Wizz Aira malowanych we Francji w uaktualnionej szacie graficznej. Biel została przesunięta na przód samolotu, a zdjęcia nowych samolotów można znaleźć na Flickr.

Wizz Air

Źródło: Flickr

Za nowym obliczem popularnych landrynek poszła również szata graficzna wyszukiwarki lotów, która udostępniła również nowe możliwości.

Wizz Air wyszukiwarka

Najważniejszą nowością jest możliwość zakupu biletu w wersji podstawowej oraz Plus. Obie są podzielone zarówno na taryfy dla członków Wizz Discont Club, jak i dla cen regularnych.

W wersji podstawowej mamy oczywiście „goły” przelot i wybrane losowo miejsce w samolocie, natomiast w kolejnych krokach – tak jak poprzednio, mamy możliwość dodawania kolejnych składników, jak bagaż rejestrowany, rodzaj odprawy, czy priorytet wejścia na pokład.

W taryfie plus mamy wrzucone wszystkie udogodnienia, jakie oferuje linia w cenę biletu. W cenie poza biletem znajduje się:

  • wybór miejsca, w tym miejsc w pierwszym rzędzie;
  • pierwszeństwo wejścia na pokład;
  • Wizz Flex, czyli możliwość bezkosztowej zmiany terminu lotu;
  • możliwość darmowej odprawy na lotnisku;
  • duży bagaż podręczny;
  • bagaż rejestrowany.

Linia promuje tym samym usługi dodatkowe, które są jednym z głównych źródeł dochodu dla low costowych przewoźników.

Sporym minusem nowego rozwiązania jest jednak to, że system na jednej stronie nie wyświetla taryf na loty w sąsiednich dniach tak jak było to do tej pory. Pokazują się jedynie sąsiednie daty w przypadku lotów, które odbywają się 2 – 3 razy w tygodniu. W przypadku np. lotów z Katowic do Oslo Torp trzeba każdorazowo przeładowywać stronę, by zobaczyć ceny w sąsiednich dniach. Pod tym względem przeglądrka lotów np. Ryanaira jest wygodniejsza.

wizzair3

Jest nowocześniejszej i przejrzyściej. Liczę jednak, że programiści Wizz Air umożliwią wygodny przegląd taryf.

Zobacz również

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • Gdzie jeszcze szukać lotów? napaliłem się ostatnio i zarezerwowałem na skyscannerze. Doliczyli sobie na końcu ponad 280zl dodatkowych opłat…..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.