Przeloty

Wizz Airem z Katowic do Dubaju!

Mega informacja! Wczorajsze plotki potwierdziły się. Kilkadziesiąt minut temu lotnisko w Katowicach potwierdziło,  że od 31 października rusza bezpośrednie połączenie linii Wizz Air do Dubaju!

Loty z Katowic będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki oraz piątki. Trasą z Katowic do Dubaju będzie prawdopodobnie najdłuższą w siatce połączeń Wizz Air.

Węgierski low cost nie będzie operował na główne lotnisko emiratu z ZEA (DXB), tylko na Al Maktoum (DWC) – Dubai World Central.

Po informacji na fanpage lotniska system szaleje i wyrzuca różne ceny. Początkowo na 31 października można było kupić połączenie za 159 PLN! Aktualnie na dość stabilnym poziomie w okolicach 849 PLN za lot w jedną stronę dla członków Wizz Discount Club. Regularna cena to ok. 939 PLN. To żadna cenowa atrakcja biorąc pod uwagę, że w podobnych cenach możemy kupić loty z Warszawy rewelacyjnymi samolotami Emirates. Pewnie jak temat okrzepnie, pojawią się ciekawsze taryfy.

wizz

Loty Wizz Air do Dubaju to dla przewoźnika nie nowość. Operacje są już realizowane z lotnisk na Węgrzech, Rumunii oraz Bułgarii.

Część osób już wieszczy braki w obłożeniu tego połączenia twierdząc, że Katowice nie są gotowe na tego typu kierunki (klientela). Jak będzie, czas pokaże. Jeśli Wizz Air ma zamiar bazować na operacjach do Dubaju z Polski tylko z lotniska w Pyrzowicach, jest szansa, że ściągnie turystów z różnych stron Polski.

Zobacz również

2 komentarze. Zostaw komentarz

  • Fantastycznie, że wreszcie z Polski można dotrzeć w tak odległy region świata! Dubaj jest moim marzeniem, mam nadzieje, że za jakiś czas polecę… z Katowic:)

    Odpowiedz
  • Bardzo fajnie, że takie połączenie zostało uruchomione ale nadal cena dla mnie jest za wysoka, może w przyszłym roku uda się polecieć!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.