Przeloty

Karta CitiBank Wizz Air

Żyjemy obecnie w czasach licznych programów lojalnościowych, punktowych, premiowych. Zbieramy mile, punkty na stacjach benzynowych czy naklejki w sklepach spożywczych. Bardzo ciekawą rzeczą jest dedykowana karta kredytowa Citibanku.

Programy premiowe dość mocno zakorzenione są w turystyce – większość znanych sieci hotelowych umożliwia zbieranie punktów za kolejne rezerwacje miejsc noclegowych, wynagradzając to punktami, które następnie wymieniamy na darmowe spanie.

Chyba większość osób podróżujących samolotami słyszała chociażby o programie Miles & More – programie, w którym częste latanie nagradzane jest licznymi przywilejami dla uczestników.

Kilka lat temu wiele firm podjęło współpracę z Payback – wśród turystycznych uczestników programu można znaleźć sieci hotelowe (Ibis, Orbis), linie lotnicze (LOT), biura podróży (fly.pl) czy liczne serwisy bookingowe – przeloty oraz hotele.

Dla osób, które korzystają regularnie bądź od czasu do czasu z usług Wizz Air, idealnym rozwiązaniem jest karta kredytowa Citibank Wizz Air. Wszystko dlatego, że karta działa na zasadzie cashbacku – czyli dostajemy zwrot za transakcje dokonywane kartą. Nie jest to jednak forma gotówkowa, a punktowa – zebrane punkty zamieniane są następnie na wirtualne środki na naszym koncie Wizz Air, a tym samym możemy za ich pomocą obniżać ceny wybieranych przez nas połączeń, czy wykorzystywać na całkowicie darmowe przeloty.

Ale po kolei

Karta kredytowa Citibank Wizz Air World MasterCard poza standardowymi zaletami karty kredytowej, daje także możliwość bezpłatnego członkostwa w Wizz Discount Club. Umożliwia to jeszcze tańsze podróżowanie – członkowie klubu mają obniżoną cenę każdego biletu o 45zł. Standardowy koszt członkostwa to 130zł płatne każdego roku!

Punkty zbierane są w sposób automatyczny. Jeden punkt nalicza się za każde wydane za pomocą karty 5zł. Więcej punktów dostaniemy za zakupy na wizzair.com – tam każde wydane 5zł będzie premiowane dwoma puntami.

Zakładając kartą kredytową Citi Banku nie musimy posiadać u nich żadnych innych usług! Wraz z pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o uruchomienie karty kredytowej, otrzymujemy swój login i hasło do Citi Online – dzięki temu możemy obserwować bieżący stan swojego konta, a także ilość zgromadzonych punktów. Karta kredytowa jest ściśle związana z naszym kontem założonym na stronie Wizz Air, a to oznacza, że automatycznie z naszego konta na Citi Online przesyłamy zgromadzone punkty na własny profil na wizzair.com.

Każde zgromadzone 10 punktów to 1zł do wykorzystania na stronie Wizz Air. Założenie karty i pierwsza transakcja to dodatkowo 1000 punktów powitalnych, czyli 100zł do wykorzystania na bilety lotnicze.

Jak widać, plusów jest zdecydowanie sporo, przyjrzyjmy się zatem, jakie są koszty utrzymania karty i kto najbardziej na tym skorzysta.

Jaki jest koszt utrzymania karty kredytowej?

Jeśli spłacamy należności w wyznaczonym, bez odsetkowym terminie, koszt utrzymania karty to 8zł / miesięcznie, czyli 96zł rocznie.

Aby odrobić zatem opłatę za kartę, musielibyśmy zebrać 80 punktów miesięcznie, czyli dokonać transakcji bezgotówkowych na 400zł lub wydać 200zł na stronie Wizz Aira. Rozwiązanie to zatem będzie najbardziej korzystne dla wszystkich, którzy przynajmniej dwa razy w roku korzystają z usług węgierskiego przewoźnika (głównie ze względu na atrakcyjne, bezpłatne członkostwo w klubie zniżkowym). Cena biletu dwustronnego automatycznie maleje o 90zł, co pozwala nam prawie w całości pokryć roczną opłatę za kartę. Dodatkowo transakcja zostanie przeliczona na punkty, a dodatkowe będziemy zbierać podczas codziennych zakupów.

Jeśli jesteście zainteresowaniem złożeniem wniosku o wyrobienie karty kredytowej Citi Wizz Air – można skorzystaj z mojego linka referującego – Złóż wniosek o wyrobienie karty kredytowej Citibank Wizz Air World MasterCard.

Zobacz również

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.