Ciekawe lasty

Brak lastów, ale nie do końca!

Tegoroczny sezon wakacyjny nie obfituje w oferty Last Minute. Podobnie było w poprzednim roku, jednak wtedy głównym sprzymierzeńcem była… kiepska pogoda w Polsce. Jak obecnie wygląda rynek ofert wakacyjnych?

Najczęściej spotykanym przypadkiem jest ten, że na cały bieżący tydzień najczęściej nie ma już czego poszukiwać, a to co zostaje mają do zaoferowania 4-to ligowi organizatorzy, same hotele również wątpliwej jakości za wcale nie małe pieniądze.

Widać, że żaden z organizatorów nie porywa się już z motyką na słońce i nawet w przypadku sporych problemów ze skompletowaniem całego samolotu, nie wyprzedaje po bardzo niskich cenach swoich wakacji, a odsprzedaje miejsca innym organizatorom. Dobra współpraca branży organizatorów powoduje, że wycieczki są dla nich rentowne, samoloty pełne, a ofert Last Minute jak na lekarstwo.

I dobrze, warto przestawić myślenie sporej części turystów i nakłaniać ich do organizowania swoich wyjazdów poza ścisłym sezonem, zwłaszcza pary czy rodziny z bardzo mały dziećmi. W maju i w czerwcu w większości popularnych miejsc jest już bardzo ciepło, dużo taniej, a przede wszystkim mniejsza ilość gości hotelowych sprzyja spokojnemu wypoczynkowi.

Obecnie ciężko kupić typową tygodniówkę samolotem za mniej niż 2 tyś złotych. Najtańszy europejski kierunek – Bułgaria, oferuje najtańsze, trzygwiazdkowe hotele w wersji All Inclusive za lekko ponad 2 tyś złotych/osoba. Cena uwzględnia już wszystkie dodatkowe opłaty. Co ciekawe, tańsze oferty można kupić z dwu – trzytygodniowym wyprzedzeniem niż czekać na przysłowiową ostatnią chwilę. Wtedy często się okazuje, że ceny wakacji… rosną zamiast maleć!

Mimo słynnego kryzysu w Grecji, nie odbiło się to na cenie wakacji. Sporo osób miało przed sezonem spore nadzieje z tym związane, jednak za nawet skromne,  gwiazdkowe obiekty położopne daleko od sporych kurortów, trzeba swoje zapłacić. Tu raczej niemożliwe jest zejście poniżej tyś złotych/osoba na tygodniowe wakacje w All Inclusive.

Gdzie szukać ciekawych cenowo ofert?

Tam gdzie organizatorom pozostało jeszcze sporo miejsc w samolotach, chociaż sytuacja potrafi się bardzo diametralnie zmieniać. Widać to chociażby w ofertach z lokalnych, mało popularnych lotnisk, w tym zwłaszcza z Bydgoszczy i Łodzi.

I tak w TUI można kupić sprawdzonej klasie obiekt na niewiele ponad 1900zł/osoba:


Turcja

Aqua Plaza ****

All Inclusive

Wylot: 08 – 15.08.2012 z Łodzi

Cena: 1919zł/osoba


Jak więc widać, można kupić dobrej klasy hotel z oferty sprawdzonego organizatora, ale pod warunkiem kupowania przynajmniej 2, 3 tygodnie wcześniej, a pula miejsc w takiej cenie zawsze jest ograniczona.

Z ciekawą ofertą można się również spotkań na niezwykle drogiej Portugalii. Przy wylocie z Katowic oraz z Poznania można kupić hotel z popularnym kurorcie Monte Gordo za niewiele ponad 2 tyś/osoba:


Portugalia

Alba ***

śniadania

Wylot: 03 – 10.08.2012 z Katowic

Cena: 2197zł/osoba

Wylot: 03 – 10.08.2012 z Poznania

Cena: 2097zł


Jak więc widać, nawet w ciężkim roku 2012 oraz wysokich cen w sezonie wakacyjnym, zawsze można znaleźć ciekawe oferty, ale najważniejsze by rezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem!

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.