Bieganie

Jaroszów – niskobudżetowa, świetna, kameralna impreza

Kameralne imprezy biegowe organizowane w małych miejscowościach czy wsiach mają swoją moc. Nie inaczej było dzisiejszej niedzieli podczas charytatywnej imprezy w Jaroszowie niedaleko Żarek.

Impreza miała o tyle kameralny charakter, że była organizowana pod hasłem imprezy charytatywnej, która wspomogła finansowo jednego z okolicznych mieszkańców, który zmaga się z czerniakiem.

Wpisowe wyniosło zatem 20 zł i było w całości przekazywane na rzecz chorego. Zgłoszenia dokonywane były przez FB oraz telefonicznie, nie były obsługiwane przez żadną z firm, które zajmują się tego typu sprawami.

Dzień imprezy miał być ostatnim, mroźnym dniem, choć z temperaturą na jeszcze lekkim minusie. W nocy dodatkowo trochę popadało, więc po skręcie na okoliczne wsie, można było pojeździć na całkowicie białych drogach!

Jaroszów

W miejscu odbioru numerów startowych ustawiono dodatkowo puszki, gdzie każdy dobrowolnie mógł dodatkowo wrzucić swój datek. Okazało się, że na apel organizatorów odpowiedziało tylu lokalnych przedsiębiorców, że każdy z biorących udział w zawodach, mógł wylosować nagrodę. Mnie przypadł bon do zrealizowania z Gościńcu Jurajskim, dlatego zajrzę tu jeszcze do końca marca, wszak okolica niezwykle bogata w ścieżki, trasy, szlaki i jurajskie atrakcje 🙂

W imprezie można było zmierzyć się na dystansie 5 i 10 kilometrów oraz Nordic Walking. Trasa wiodła po ośnieżonych, leśnych terenach w okolicy wioski, a ilość śniegu dodała uroku oraz spowodowała, że przy okazji wyszedł dobry, siłowy trening.

Każdy z uczestników mógł liczyć na poczęstunek – zupę, bułę, słodycze, wodę. Takie imprezy mają same plusy, bez zewnętrznych kosztów. Nie było rozdawanych tradycyjnych medali co również uważam za bardzo duży plus. Wszystko nakładem lokalnych działaczy, którzy w skrzyknięcie całego eventu muszą oczywiście zaangażować swój wolny czas. Jeśli tylko ze zbiórki udało się wyciągnąć kilka tysięcy złotych w taki właśnie sposób, to z pewnością było warto.

Kilka fotek:

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.