Hotele

Hotel Veronica w Paphos – moja opinia

Hotel Veronica w Paphos na Cyprze to niezwykle popularny obiekt wśród gości z Polski. Z kilku powodów. Najważniejszy z nich to z pewnością cena!

Veronica jest obiektem dostępnym na portalach bookingowych, jednak cena nie należy do niskich. W dodatku jest najczęściej oferowany z samymi śniadaniami. Veronica to obiekt, który najzwyczajniej nastawia się na współpracę z biurami podróży i to ich goście przyjeżdżają w głównej mierze do obiektu.Sporo gości z Polski bierze się stąd, że od kilku sezonów sporo miejsc kontraktuje tu biuro podróży Itaka – największy organizator w Polsce. Jest to najczęściej najtańszy hotel All Inclusive na Cyprze, bardzo często występuje w ofertach last minute.

Jaka jakość kryje się jednak za atrakcyjną ceną?

Położenie

To z pewnością jeden z głównych atutów hotelu. Położony w Paphos, bardzo popularnym i przyjemnym kurorcie w zachodniej części południowego wybrzeża. Veronica nie znajduje się przy morzu, bo to miejsce okupują hotele dużo lepszej klasy, ale w spacerowej odległości od niego. Dzięki temu, że nie są to obrzeża miasta, bardzo przyjemnie spaceruje się wzdłuż morza. Kilkanaście minut takiego spaceru dzieli nas od Zamku w Paphos i Parku Archeologicznego, który jest genialny!

Deptak w PaphosDeptak w Paphos

Co ważne, na przeciw hotelu znajdują się sklepy, w których zaopatrzymy się w najpotrzebniejsze rzeczy i bez problemu kupimy chociażby wodę czy piwo 🙂 Po drugiej stronie ulicy znajduje się również biuro podróży prowadzone przez Polkę – my za jej pośrednictwem skorzystaliśmy z wynajmu samochodu.

Standard

Hotel posiada 3* i w mojej opinii w całości wywiązuje się w tym zakresie. Obiekt posiada starszą część pokoi zlokalizowanych w budynku głównym, ale posiada również boczny pawilon połaczony z główną częścią hotelową. My mieliśmy pokój w nowej części, więc standard bez najmniejszych zastrzeżeń – czysto, schludnie, nowa, estetyczna łazienka. Dobrze działająca klimatyzacja. W starszych pokojach bywało różnie, ale wiem, że właściciele systematycznie odnawiali wnętrza również tam, więc zdecydowana większość pokoi wywiązuje się z opisywanego standardu.

Wyżywienie

Z pewnością można mieć do lokalnego wyżywienia zastrzeżenia, choć biorąc pod uwagę „grecki” standard, to kuchnia spokojnie wywiązuje się z 3*. Smak jest OK, natomiast dość mały wybór. Nawet przy tygodniowym pobycie może szybko się znudzić. Dużym plusem jest to, że wyżywienia nie brakuje, cały czas bufet jest uzupełniany i nie zdarzyło się, żeby choć przez chwilę czegoś brakowało. Nie ma zatem znaczenia czy przyjdziemy na początku czy na końcu posiłku.

Hotel Veronica - restauracja

Hotel na portalach rezerwacyjnych jest sprzedawany ze śniadaniami – Itaka ma tutaj opcję zarówno śniadań i obiadokolacji, jak i All Inclusive soft (limitowana ilość napoi). My wybraliśmy Half Board, bo większą część dnia nie było nas w hotelu. Nie tu jednak żadnego problemu z ewentualnym dokupieniem obiadu – płacimy po posiłku w restauracji głównej. Aktualna cena to 8 euro / os. dorosła i 4 euro / dziecko. Wszystko w formie bufetu, a samo jedzenie bardzo zbliżone do tego co jest serwowane na kolacje.

Rozrywka

Hotel Veronica z pewnością nie będzie dobrym wyborem dla osób przyzwyczajonych do resortowego spędzania czasu – basen, bar, animacje. Tutaj zwyczajnie tego nie ma. Malutki basen posiada zestaw kilkunastu, w porywach kilkudziesięciu leżaków, na których odpoczywają goście hotelowi. Basen jest na tyle niewielki, że pełni raczej rolę schładzającą w upalne dni. Ogród jest świetny – mandarynki oraz banany na wyciągnięcie ręki, ale nie ma tu typowego terenu rekreacyjnego. Dla osób pozostających w hotelu jest do dyspozycji bar – okolice lobby, a także zewnętrzny bar czynny w sezonie letnim.

Dla kogo?

Veronica to zdecydowanie raczej miejski hotel, który preferuje osoby spędzające dużą część czasu poza obiektem. Będzie świetny dla aktywnych, lubiących spacerować, biegać, chodzić z kijami itd. Niska cena i dobre warunki na miejscu powodują, że przyjemnie przebywa się w nim rano i wieczorem.

Nie ma się zresztą co czarować – jeśli poza sezonem można go kupić z przelotem za około tysiąc złotych, a w ścisłym sezonie gotowy pakiet to ok. 2500 PLN, jest to na warunki Cypru bardzo atrakcyjna propozycja, często wychodząca dużo taniej niż samodzielne składanie przelotu, transferu i noclegu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.