Jak powiedział klasyk – jest zima to musi być zimno! Przyjrzyjmy się zatem co ciekawego oferują polscy organizatorzy w kwestii wyjazdów narciarskich… samolotem!

Sprzedaż ofert lotniczych do popularnych zimowych kurortów z pewnością nie należy do łatwych dla polskich biur. Widać to po zmieniającej się ofercie, częstych próbach, a później anulacjach danego kierunku. Mimo, że sezon za pasem, biura w dalszym ciągu kuszą atrakcyjnymi zniżkami i rabatami z tytułu wcześniejszej rezerwacji.

Konkurentem są również regularne linie, tak ja Eurolot, który otworzył zimowe połączenia do słowackiego Popradu, Werony we Włoszech czy Salzburga w Austrii.

Nie ma też co ukrywać, że dla narciarzy najpopularniejszym środkiem transportu jest.. własny samochód, w dalszej kolejności autokar, a później samolot.

Biura wyciągają wnioski i wiedzą, że ciężko będzie zdobyć chętnych na loty do niedalekich krajów, jak Włochy czy Austria. Oferta lotnicza ma szansę stać się szalenie popularna i atrakcyjna dla wszystkich szukających nowych atrakcji, stoków oraz bardziej odległych destynacji!

Kempinski Bansko

Itaka mimo wcześniejszego niewypału w Bułgarii, postanowiła spróbować jeszcze raz. Jak więc widać, Bułgaria to nie tylko znane piaszczyste plaże oraz głośne kurorty, ale również rozwinięta baza sportów zimowych. Minusem dla turystów będzie to, że połączenie lotnicze realizowane jest do stolicy Bułgarii, Sofii, natomiast kurorty narciarskie znajdują się w odległości ok. 180 kilometrów od lotniska. Jak wygląda cenowo tygodniowy pobyt?

Bułgaria – Bansko – Orbilux Aparthotel ***

śniadania i obiadokolacje

Przykładowy termin: 12.01 – 19.01 z Warszawy

Cena: 1718zł/osoba

Cena 6-dniowego karnetu, za który można zapłacić już podczas zakupu imprezy w Polsce to 690zł. Istnieje również możliwość dokupienia ubezpieczenia SKI w cenie 52zł. Podobne ceny za poszczególne obiekty utrzymują się przez cały styczeń, dla wymagających można skusić się na:

 Bułgaria – Bansko – Kempinski Grand Arena *****

pełne wyżywienie – 3 posiłki

Przykładowy termin: 12.01 – 19.01 z Warszawy

Cena: 3612zł/osoba

Ten sam organizator oferuje również wyloty narciarskie do tureckiego Erzurum. To absolutna nowość, a turecki kierunek jest niesamowitą, narciarską zagadką. O standard i serwis tureckich hoteli można być spokojnym, jednak wiele osób zastanawiają trasy. Pewne jest to, że w 2011 roku region Erzurum był gospodarzem zimowej Uniwersjady, a w 2012 Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym. Z tej okazji powstało wiele nowoczesnej infrastruktury. Jak jest na prawdę, okaże się po pierwszych powrotach turystów. Strzał w „dziesiątkę”? Itaka w każdym razie postawiła na szale sporo, gdyż oferuje wyjazdy nie tylko z Warszawy, ale również z Gdańska, Poznania, Katowic i Wrocławia. Jak kształtują się ceny białego szaleństwa w Turcji?

Zanadu Snow White hotel

Turcja – Dedeman Ski Resort ****

pełne wyżywienie – 3 posiłki

Przykładowy termin: 13.12 – 20.12 z Warszawy

Cena: 1696zł/osoba

Ciekawa oferta, zwłaszcza z racji tego, że hotel leży na stoku! Kilka kilometrów od centrum Erzurum, 17km od lotniska. Miejscowy kurort daje nam również możliwość wcześniejszego wykupienia karnetu i to również na pojedyncze dni! Karnet na 6 dni to koszt 500zł, ubezpieczenie SKI, podobnie jak w przypadku Bułgarii, 52zł. Lepsze, 5-cio gwiazdkowe hotele również cenowo nie odstraszają:

Turcja – Polat Renaissance *****

pełne wyżywienie – 3 posiłki

Przykładowy termin: 10.01 – 17.01.2012 z Warszawy

Cena: 1892zł/osoba

Największa oferta narciarska to klasycznie Włochy. Spora liczba organizatorów organizuje przeloty czarterowe do Verony, część wykorzystuje połączenie Eurolotu, krakowski Olimp lata z Katowic Wizz Airem do Bergamo. Do wyboru mamy nie tylko hotele, ale również apartamenty. W zależności od zakwaterowania oraz opcji wyżywienia, ceny przedstawiają się następująco:

Włochy – Marilleva – apartamenty

bez wyżywienia

Przykładowy termin: 19.01 – 26.01 z Warszawy

Cena: 1795zł/osoba

 

Włochy – Hotel Sole ***

śniadania i obiadokolacje

Przykładowy termin: 19.01 – 26.01 z Warszawy

Cena: 2335zł/osoba

 

Włochy – Interalpen ****

śniadania i obiadokolacje

Przykładowy termin: 19.01 – 26.01 z Katowic

Cena: 2820zł/osoba

 

Mniej popularne, ale możliwe do kupienia się również narty w Andorze. Tutaj biura nie będą czarterowały samolotów, a wykorzystywały połączenia do Barcelony, skąd do kurortów narciarskich Andory jest ok…. 200 kilometrów. To dobre rozwiązanie dla turystów z południowej Polski, gdyż do Barcelony lata samolot z Pyrzowic. Przykładowe ceny dostępnych ofert:

Andora –  Marco Polo ***

śniadania i obiadokolacje

Przykładowy termin: 08.12 – 15.12 z Warszawy

Cena: 3103zł/osoba

 

Francja – kolejny kierunek, który gości w ofertach biur podróży. Czym tu dolecimy? Tylko rejsowymi samolotami, z tym, że Olimp oferuje nam hotel w Les Deux Alpes, a realizuje połączenie do… Bergamo we Włoszech (350 kilometrów). Active Travel realizuje połączenia do… szwajcarskiej Genewy, a jedynie Otium tanią linią Wizz Air z warszawskiego Modlina do francuskiego Grenoble. Jak cenowo ugryźć Francję?

Francja – Tignes – Val Claret – apartamenty Inter Residence ***

bez wyżywienia

Przykładowy termin: 08.12 – 15.12 z Warszawy

Cena: 2427zł

 

Francja – Brides Les Bains – hotel Altis Val Vert ***

śniadania i obiadokolacje

Przykładowy termin: 12.01 – 19.01 z Warszawy

Cena: 3265zł/osoba

 

Jak widać, narciarskich ofert samolotem nie ma zbyt wiele, ale towarzyszy temu zbyt małe zainteresowanie. Czy ten segment zimowych wylotów ma szansę się rozwinąć? W perspektywie kilku lat na pewno!

Zobacz również

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • Myślę, że taki wyjazd to świetna okazja na zwiedzenie przepięknych miejsc, a przede wszystkim wypróbowanie najlepszych tras narciarskich na świecie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.