Podróże

Sagrada Familia – warta kolejki?

Sagrada Familia – najbardziej pożądany przez turystów obiekt w Barcelonie. Niesamowita świątynia, dzieło życia Antoniego Gaudiego, które w dalszym ciągu nie jest ukończone. Czy perła Barcelony jest warta odstania w kilkugodzinnej kolejce? Nie!

Sagrada Familia, czyli Świątynia Pokutna Świętej Rodziny zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Spore wrażenie robi z zewnątrz, a oryginalna bryła oraz wygląd jest powszechnie znany.

Sagrada Familia góruje w swojej okolicy. Obserwując panoramę Barcelony z różnych części miasta, zawsze doskonale ją widać i jest najbardziej charakterystycznym miejscem lokalnej infrastruktury.

Robią wrażenia zwłaszcza wszystkie detale związane z zewnętrzną fasadą – obchodząc bazylikę dookoła można kilkadziesiąt minut przyglądać się zróżnicowanym szczegółom i postaciom. Niezaprzeczalnie punkt obowiązkowy dla każdej osoby, która przyjeżdża do Barcelony nawet na jeden dzień. Ale czy to oznacza, że warto jest stać w kolejkach kilka godzin, by zakupić bilety? Zdecydowanie nie! Wolałbym nacieszyć się samym zewnętrznym widokiem i obejrzeć dokładnie świątynię dookoła, niż tracić czas na wejście do środka.

Na szczęście kilkugodzinne stanie nie jest jedyną metodą pozyskania biletu. W prosty sposób można dokonać wcześniejszej rezerwacji na stronie internetowej. Wystarczy podać konkretny dzień oraz godzinę, a następnie opłacić wejściówkę. Z wydrukowanym potwierdzeniem (kodem kreskowym) ustawiamy się w osobnej kolejce. Tu wytarczy zeskanować kod, po czym możemy przejść dalej. Tym samym na wejście oczekiwaliśmy 5 minut…

buy-online

Podchodząc rano pod bazylikę nie spodziewałem się, że kolejka to kas może osiągnąć długość… kilkuset metrów! Kolejkę o 9:40 udało się sfilmować:

Zdjęcia bazyli Sagrada Familia z zewnątrz oraz wewnątrz:

Zobacz również

4 komentarze. Zostaw komentarz

  • Aż dziw, że tyle osób wie co tam się dzieje, a mimo wszystko stoją w tej kolejce…

    Odpowiedz
  • Jak widzę osoby stojące w przejściu w samolocie po wylądowaniu to nic mnie nie zdziwi. Taka natura, lubimy stać 😀

    Odpowiedz
  • Mimo kryzysu w Hiszpanii wciąż jest drogo wiele osób zachwala, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić, choćby ze względów finansowych, i tu z pomocą przychodzi internet i takie serwisy podróżnicze jak ten, dzięki którym można poczuć się jak w podróży 🙂 pozdrawiam!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.