Biura podróży

Ruchy kadrowe w Eximie

W biurze podróży Exim Tours dochodzi ostatnio do ruchów kadrowych, co może być wynikiem wejściu dużego udziałowca w struktury firmy. Wiceprezes Abdelfetah Gaida odszedł na L4, ale pojawiają się się sygnały, że nie wróci już do firmy.

O sprawie zwolnienia lekarskiego Gaidy napisały „Wiadomości Turystyczne”. Jego miejsce zajęli Tomasz Wrześniewski w Polsce oraz Tomas Husar w centrali w Czechach.

Ruchy kadrowe wśród organizatorów są normalne z tym, że pod koniec maja udziały w Eximie kupiła znana niemiecka grupa REWE, która z pewnością od tamtego czasu mogła wnikliwie zapoznać się z funkcjonowaniem Eximu w poszczególnych krajach.

Pojawiały się również plotki, że audyt przeprowadzono w polskim oddziale i nie wypadł on obiecująco, stąd Niemcy rozważali wycofanie się z polskiego rynku – taka informacja również pojawiała się w jednym z poprzednich wydań „Wiadomości Turystycznych”.

Przypominam również, że w sezonie odszedł z Eximu Piotr Czornej, który był dyrektorem marketingu oraz technologii.

Exim w ostatnich latach wykonywał dużo ciekawych ruchów, a w samej firmie dużo się działo:

2009 rok – powstanie Four Seasons Holidays – mało kto pamięta, firma operowała tylko kilkoma hotelami, spółka w ramach Exim Tours została utworzona rzekomo z przyczyn ekonomicznych.

2009 rok – w listopadzie powstaje nowa firma, Bee Free, którą założyli byli pracownicy Eximu na czele z Mohammedem Ellili. Firma w 2011 roku kupiona przez Rainbow Tours.

2011 rok – przekształcenie spółki w Exim S.A. – o sprawie było dość głośno, oficjalnie chodziło o ujednolicenie profilu polskiego oddziału w ramach całej grupy, nieoficjalnie o gwarancję ubezpieczeniową, która premiuje niskimi kwotami nowe podmioty.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.