PromocjePrzegląd prasyWakacje

Promocja Travel Planet czy Alior Sync?

Wczoraj na niektórych portalach turystycznych ukazała się informacja dotycząca 5% promocji Travel Planet na zakup dowolnej wycieczki. Tego samego dnia zaripostował portal tur-info.pl potwierdzając, że promocja jest nie tylko domeną Travel Planet.

O co chodzi?

Travel Planet w informacjach przesłanych do prasy chwali się 5-cio procentowym upustem od wszystkich wycieczek opłaconych kartą Alior Sync bądź przelewem usługą „Płacę z Alior Bank„.

Cały materiał sugeruje czytelnikom, że promocja dotyczy wycieczek kupionych w Travel Planet. Dodatkowo przedstawiciele firmy dumnie ogłaszają, że działają fair, gdyż nie jest to rabat udzielany przez agenta, ani touroperatora, tylko przez bank.

Środowisko bardzo wyczulone jest na wszelkie odstąpienia nieuczciwych agentów od zapisów ustawy mówiącej o jednakowej cenie konkretnej wycieczki we wszystkich kanałach sprzedaży. Travel Planet po prostu sprytnie skorzystał z reklamy swojej firmy na barkach Alior Banku. Sam Alior mimowolnie też skorzystał, gdyż od wczoraj jest o ich koncie Sync głośno w branży turystycznej.

Prawda jest po prostu taka, że kupując gdziekolwiek i cokolwiek, płacąc przez internet z wykorzystaniem Alior Sync, otrzymujemy rabat od banku w wysokości 5 procent – po opłaceniu dowolnego zakupu wraca na nasze konto rabat od banku.

To element strategii banku i promocja nowej usługi. Samo konto było dość mocno reklamowane w ostatnim czasie w sieci.

Sam zresztą kilka dni temu skorzystałem z oferty jego założenia – z myślą o koncie walutowym, które oferuje chyba obecnie najlepsze warunki na tle konkurencji. Proces założenia jest banalny i całkowicie darmowy, wystarczy że posiadamy konto w innym banku, a uruchomienie odbywa się najczęściej jeszcze tego samego dnia.

A Travel Planet gratuluje refleksu, w końcu w reklamie swoich usług nie napisali żadnej nieprawdy, a za darmo i skutecznie popchnęli informację w Polskę 🙂

/edit 05.11.2012

Promocja dotycząca 5% procentowego chargeback na konto trwa tylko do końca roku. Później będzie utrzymana dla rachunków, które notują regularne wpływy (pensja etc.).

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.