Podróże

Park Ewolucji w Krasiejowie

Nowość otwarta na terenie popularnego Jura Parku w Krasiejowie. Muzeum multimedialne opowiadające o ewolucji człowieka zrobiło bardzo dobre wrażenie.

Park Nauki i Ewolucji nie znajduje się na terenie Jura Parku Krasiejów, tylko po drugiej stronie parkingu. Obowiązuje tam osobny bilet wstępu, który nabywamy w kasie Jura Parku bądź bezpośrednio w nowym muzeum. Co ważne, dla gości odwiedzających Jura Park proponuje się 20 procent rabatu przy zakupie biletu do nowo otwartego obiektu, więc warto wcześniej dopytać o wszelkie szczegóły.

Bilet nie należy do tanich, ale nowoczesne, multimedialne muzeum jest warte swojej ceny. Co ważne, wejście na teren muzeum odbywa się co ok. 1,5 godziny, tyle należy również przeznaczyć na spokojne przejście wszystkich multimedialnych stanowisk.

1. Zaczynamy od pobrania multimedialnych kasków, które będą nam towarzyszyć podczas całej wizyty. Mają wbudowane głośniki, a także okulary pozwalające oglądać obraz 3D. Następnie udajemy się do poczekalni, gdzie oczekujemy na start naszej podróży, wykorzystując na różne dostępne tu interaktywne zabawy. Można porysować, potańczyć, czy po prostu poczytać.

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie - kasa biletowa

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie - kaski

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie - poczekalnia

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie - poczekalnia

2. Po wybiciu godziny startu, jesteśmy prowadzeni do sali kinowej, w której krótkim filmem zostajemy wprowadzi w tematykę muzeum. Po skończonym seansie przechodzimy do głównych hal, w których znajdują się poszczególne stanowiska multimedialne. Nadajnik umieszczonym w naszym kasku odczytuje położenie i prezentuje nam treści odpowiednie do miejsca, w którym aktualnie jesteśmy. Co ważne, podawane informacje są bardzo ciekawe i wyczerpujące, ale nie nudzące! To pozwala na odpowiednie wkręcenie się w klimat i tematykę parku. Nie musimy również zaliczać kolejnych stanowisk według ich numeracji, jeśli widzimy gdzieś większą liczbę osób, możemy przeskoczyć dalej, a następnie wrócić z powrotem.

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie

3. Po dokładnym wykładzie dotyczącym poszczególnych etapów ludzkiej ewolucji, kończymy naszą multimedialną przygodę ponownie w sali kinowej. Tym razem oglądamy film kończący i podsumowujący historię ewolucji. Po seansie udajemy się do sali muzealnej, w której odwzorowano liczne atrybuty związane z historią człowieka. To jedyna „tradycyjna” część parku, w której oglądamy i porównujemy interesujące nas eksponaty.

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie - muzeum

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie - muzeum

Park Nauki i Ewolucji w Krasiejowie - muzeum

4. Całość kończy się na parkowym, bardzo dobrze wyposażonym sklepiku. Istnieje również możliwość skorzystania z toalet, a także bufetu, który znajduje się piętrze.

Park Nauki i Ewolucji - sklep z pamiątkami

Bardzo interesująca, 2 – godzinna przygoda.

Ciekawe są również statystyki całej inwestycji, które znajdują się na specjalnej tablicy. Znajduje się tu m.in informacja o długości kabli energetycznych czy przewodach Enthernet użytych do budowy centrum. Cała inwestycja pochłonęła 14 milionów złotych.

Szczegóły na stronie parku – juraparkkrasiejow.pl/park-ewolucji/

Zobacz również

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.