Biura podróżyWakacje

Nadchodzi First Minute 2013

Wielkimi krokami zbliża się początek sprzedaży oferty letniej 2013. Część biur już rozpoczęła sprzedaż, klienci jednak czekają na ofertę kilku kluczowych graczy.

Swoją ofertę promują już m.in. Rainbow Tours czy Alfa Star, jednak w dalszym ciągu nie ma kompletnej oferty Itaki, TUI czy Neckermanna.

Jestem bardzo ciekawy jak ukształtuje się tegoroczna, zimowa sprzedaż ofert na lato.

Rynek podążał w dobrym kierunku, każdego roku coraz większa liczba klientów decydowała się na wykupienie wakacji zimą, wszystko to podbudowane było stale zwiększającymi się budżetami na reklamę telewizyjną czy internetową.

Pojawia się jednak sporo głosów, że trend może zostać wyhamowany, bądź w ogóle tegoroczna przedsprzedaż może być gorsza niż ta ubiegłoroczna. Przyczyną może być:

  • tegoroczne bankructwa i strach przed dokonywaniem tak wczesnych rezerwacji;
  • ostatnie doniesienia o kontroli NIK, która obwieszcza, że można liczyć jeszcze na jakieś bankructwa w branży w najbliższym czasie;
  • wyhamowanie gospodarcze – może się to przyczynić do odkładania pieniędzy „do skarpety” i podejście budżetowe do planowania przyszłorocznych wakacji.

Wszystko to może spowodować, że dobrą sprzedaż zanotują najwięksi organizatorzy, a pozostali bardzo minimalną. Poczekamy do końca stycznia i zobaczymy, jakimi wynikami będą się chwalić poszczególni gracze.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.