Neapol jest często wybieranym kierunkiem na krótki, czy nawet kilkudniowy pobyt. Królują miłośnicy zwiedzania, gdyż oferta jaką jest stolica południowych Włoch jest niezwykła atrakcyjna. A co dla osób, które chcą trochę poleniuchować?

Capri czy Ischia?

Osoby, które przebywają na krótkim wypadzie w Neapolu, mają zwykle problem w wyborem rejsu. Cena podobna, to samo długość trasy. My szczerze mówiąc wahaliśmy się do ostatniego momentu. Przeważyła chęć wynagrodzenia dziecku kilkudniowej, ciężkiej tułaczki po mieście, muzeach oraz zabytkach, a właśnie na Ischii mamy do wyboru bardzo ładne, piaszczyste plaże.

Capri zostawiliśmy a następny raz, a dziecko jak będzie większe, z pewnością bardziej doceni 🙂

Ischia jest bajeczna!

Ischia sama w sobie jest również piękna. Cały dzień spokojnie wystarczyć by poleniuchować, a także pozwiedzać. Co ciekawe, na Ischii obowiązują nas karty Unico Campania, dzięki czemu bez dodatkowych opłat korzystamy z lokalnej komunikacji.

Na Ischię popłynęliśmy promem aramatora Snav. I choć najbardziej popularny Caremar jest tańszy, to jednak wybitnie nie pasowały nam godziny. Svav operuje do portu Casamicciola Terme, a samo miasteczko jest niezwykle urokliwe. Bezpośrednio przy porcie znajduje się bardzo ładna, szeroka piaszczysta plaża z której na starcie korzystamy.

Prom Snav

Następnie mała wycieczka lokalnymi busikami, z których można podziwiać przepiękne krajobrazy. Dojeżdżamy do głównego celu naszego zwiedzania, czyli Ischia Ponte, gdzie znajduje się imponująca twierdza wybudowana nad samym brzegiem – Castello Aragonese.

Castelo Aragonese

Bardzo przyjemne było włóczenie się lokalnymi uliczkami. Mimo szczytu sezonu, na wyspie dało odczuć się naprawdę spory luz. Podejrzewam, że wybierając się na Capri wszędzie musielibyśmy przedzierać się o tej porze roku w tłumie turystów. Dzień zakończyliśmy plażowaniem i morskimi kąpielami, a wieczorem wróciliśmy do portu w Neapolu.

Poniżej kilka zdjęć z magicznej wyspy Ischia.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.