Podróże

Holiday World – pomysł na wieczór z dziećmi w Maspalomas

Wakacje z dziećmi mają to do siebie, że problem z zagospodarowaniem czasu pojawia się głównie wieczorem. W Maspalomas na Gran Canarii z pomocą przychodzi Holiday World!

My problemów z zagospodarowaniem czasu zwykle nie mamy, wręcz odwrotnie, najczęściej go nam brakuje, ale rozumiem problemy osób, które przyjeżdżają na typowy, hotelowy wypoczynek, bądź zabierają na Gran Canarię np. wnuki.

Holiday World może nie nie jest jakoś bardzo okazały, ale jak na warunki wyspy, wystarczający. Znajduje się w mieście, stąd dojechać tu możemy np. taksówką. My z hotelu Koala Garden przechodziliśmy dosłownie na drugą stronę ulicy.

Holiday World Maspalomas
Holiday World Maspalomas

W parku przed wejściem znajdują się knajpy. Wejście dla wszystkich jest wolne, a pierwsze atrakcje dostępne są w korytarzu Holiday World, gdzie znajduje się mnóstwo automatów wrzutowych – wrzucasz euro i jedziesz 🙂 Po drodze kręgielnia, a wszędzie dość mocno podkręcona muzyka.

Przed wyjściem na zewnątrz znajduje się punkt informacji, gdzie możemy zakupić bilet. Kupujemy po prostu kartę, którą zasilamy odpowiednią ilością punktów, które później będziemy wykorzystywać na kolejnych atrakcjach. Przelicznik punktowy wygląda następująco:

points

My doładowaliśmy dla dziecka bilet kwotą 10 euro i na atrakcje w jej kategorii wiekowej (zwykle 3 punkty) to wystarczyło. Inaczej będzie wyglądać sytuacja w przypadku starszych dzieciaków bądź dorosłych – trampolina czy diabelski młyn to koszt 8 punktów / osoba. Rodzina z jednym dzieckiem może zatem wypstrykać na jednej atrakcji 25 punktów 🙂

Holiday World Maspalomas
Holiday World w sieci

Szczegóły, zdjęcia, filmy – holidayworldmaspalomas.com/en/
Na podstronie holidayworldmaspalomas.com/en/general-information/ można znaleźć rozpiskę wszystkich atrakcji oraz koszt punktowy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.