Jedno z chętniej odwiedzanych miejsc przez turystów podróżujących po kontynentalnej części Grecji. Meteory to masyw skał sięgających ponad 500 metrów n.p.m. Na części z nich na szczytach wzniesiono prawosławne klasztory – monastyry, a budowę pierwszego datuję się na 1336 rok.

Już wcześniej w tym miejscu pustelnicze życie prowadziły wspólnoty religijne.

Ci ciekawe, w części monastyrów w dalszym ciągu prowadzone jest życie klasztorne. Są o tyle warte odwiedzenia, że w ich środku znajdują się ikony – dobrze zachowane – często datowane kilkaset lat wstecz.

Przed odwiedzeniem Meteorów należy pamiętać o odpowiednim stroju, spodniach co najmniej za kolano u mężczyzn i spódnic u kobiet. Dla nieprzygotowanych czekają na miejscu kosze, w których można znaleźć wszelkiej maści chusty czy… długie spodnie dla panów!

Oczywiście w ramach fakultetów organizowanych przez biura podróży nie może wcześniej zabraknąć pracowni ikon, w której grupa może pozbyć się zbędnych środków finansowych 😉

meteory-01 meteory-02 meteory-03

Same klasztory robią wrażenie zarówno na żywo, jak i oglądając je z perspektywy różnych punktów widokowych, których na drogach dojazdowych nie brakuje.

Meteory Meteory Meteory Meteory Meteory Meteory Meteory

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.