Wakacje

Duże zmiany w tureckich wizach

Wszystkich, którzy w 2014 roku planują wizytę w Turcji czekają spore zmiany w wizowaniu. Od 10 kwietnia 2014 roku znikną punkty sprzedaży wiz na przejściach granicznych oraz na lotniskach.

Możliwości uzyskania wizy wjazdowej na terytorium Turcji będzie możliwa w placówkach dyplomatycznych Republiki Turcji. Najprostszą i najtańszą metodą jest jednak skorzystanie ze strony internetowej evisa.gov.tr, gdzie online można zakupić wizę po dotychczasowej cenie – 15 euro. System wystartował w tym roku i dawał już możliwość wcześniejszego załatwienia wszystkich formalności.

Sam zakup jest prosty, opisywałem go w kwietniu „krok po kroku” na blogu – https://travelan.pl/2013/04/wiza-do-turcji-kup-wczesniej-online/.

Dla przypomnienia – należy wypełnić wszystkie obowiązkowe rubryki, potwierdzić swój adres email, a finalnie opłacić wizę kartą kredytową. Procedurę należy powtórzyć dla każdego podróżującego.

Ciekawy jestem jak sprawę rozwiążą biura podróży – czy zaproponują odpłatnie usługę wizowania, wkalkulują w cenę wczasów, czy obowiązek przeniosą na agentów turystycznych i samych klientów.

Zobacz również

2 komentarze. Zostaw komentarz

 • Robert A
  27/11/2013 18:20

  Witam.
  Mam pytania odnośnie płatności:
  1. Czy jedyną opcją zapłaty jest karta kredytowa?
  2. Czy jest możliwość zapłaty kartą kredytową, która nie jest wystawiona na osobę ubiegającą się wizę?

  Odpowiedz
 • Z tego co doczytałem na ich stronie, nie ma znaczenia kto jest właścicielem karty kredytowej.

  Pisza ponadto, że jedyne akceptowane formy płatności to credit i debit card, ale w przypadku debetowych musi to być Visa lub Mastercard.

  Biura podróży póki co myślą nad tym problemem. Na razie nie wiadomo, czy konieczność kupienia wizy będzie w całości scedowana na podróżujących, czy agencje, organizatorzy będą w tym procederze jakoś pośredniczyć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz Filak

Cześć,
Blog o tematyce biegowo – rowerowej. Trochę o biegach, maratonach, a także filmy z ciekawych tras rowerowych.
Zawodowo zajmuję się turystyką.