Turcja – hotel Serra Garden

Serra Garden to 4 – gwiazdkowy hotel położony w Evrenseki. Niedaleko odległość dzieli go od antycznego Side. Przy promenadzie i w zasięgu spaceru od pięknej, piaszczystej plaży.

Hotel wcześniej w sieci hoteli Primasol. Ślad po niemieckiej sieci to przede wszystkim bardzo dobre opinie w internecie czy karty magnetyczne do pokoi. Aktualnie popularna z trochę niższego standardu sieć hotelowa Cooee (kui).

Serra Garden – lokalizacja

Zaczynam od lokalizacji, gdyż to największy atut hotelu. Popularna część wybrzeża na zachód od Side. Plusem jest szybki dojazd z lotniska w Antalyi, ciąg sklepów i bazarów dla osób lubiących zakupy oraz szeroka, piaszczysta plaża. Hotel posiada własny odcinek plaży, dzięki temu znajdziemy tu darmowe leżaki, parasole oraz hotelowy bar. Bar na plaży wieczorem zamienia się w restaurację a’la carte. Jej serwis jest zresztą na bardzo wysokim poziomie.

Poza plażą – promenada. Deptak, którym możemy spacerować, uprawiać sport. Plusem jest również to, że do samego Side dojdziemy ciągiem plażą! Promenada po kilkuset metrach się kończy i zaczyna dopiero na wysokości hotelu Corolla, stąd część drogi do Side i tak pokonujemy plażą. Później możemy iść dalej piaskiem bądź wejść na dalszy ciąg promenady.

Plaża przy hotelu Serra Garden
Plaza przy hotelu Serra Garden

Serra Garden – 4*?

Jeśli chodzi o warunki tureckie – jak najbardziej tak. Często osoby mylą lokalne gwiazdki z naszą polską kategoryzacją. W stosunku do innych hoteli 4 – gwiazdkowych uważam, że hotel spełnia swoją rolę.

Widać po nim ząb czasu, pokoje są średniego standardu. Wybór jedzenia średni, ale zawsze każdy znajdzie coś dla siebie. A z plusów:

  • przyjemny, spory centralny basen;
  • osobny basen ze zjeżdżalniami. W czasie przerw w działaniu zjeżdżalni, było to miejsce gdzie można było odpocząć od głośnej muzyki przy głównym basenie;
  • brama hotelowa, która pozwala na szybkie dojście na plażę;
  • gozleme – arcyważna dla mnie przekąska, która była robiona na świeżo zarówno przy basenie, jak i na plaży. od 12:00 do 16:00, więc często zastępowała lunch w ciągu dnia.

Podsumowanie

Teren z potencjałem, jeśli tylko zostanie kiedyś gruntownie odremontowany, może być 4 – gwiazdką perełką w niezwykle atrakcyjnym miejscu. Jeśli jest tylko w dobrej cenie i konkuruje cenowo z hotelami 5*, można go brać pod uwagę.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Turcja – OZ Side Premium /VIDEO/
Nad jeziorem - Zarzecze
Nad Jeziorem w Zarzeczu
Titanic Beach
Titanic Beach w Egipcie
2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www