Turcja – OZ Side Premium /VIDEO/

Oz Side Premium to 5 – gwiazdkowy hotel znajdujący się w Evrenseki. Pałacowy, kiczoway styl, ale dobry standard i świetna lokalizacja.

Riwiera Turecka ma ten urok, że duża część obiektów znajduje się pośrodku niczego. Ciężko szukać tu większych kurortów oraz miejsc, gdzie gro czasu spędzimy poza samym hotelem. Dlatego dużym powodzeniem cieszy się Alanya, ale wiele osób odstrasza długi transfer (ok. 2,5h z lotniska w Antalyi).

Mega fajnym rozwiązaniem dla lubiących coś poza samym hotelem jest region Side. Na zachód od antycznego miasta znajdziemy m.in. Evrenseki, w którym znajduje się OZ Side Premium.

Z plusów lokalizacji:

  • godzinny transfer z lotniska;
  • promenada spacerowa wzdłuż plaży
  • bardzo ładna, piaszczysta plaża z łagodnym wejściem, ciągnąca się do samego antycznego Side;
  • bazary, sklepy, galerie. Wszystko w nieograniczonych ilościach bezpośrednio pod hotelem.

Hotele w tej części wybrzeża nie znajdują się bezpośrednio przy morzu – oddziela je promenada, a duża część znajduje się np w drugiej czy trzeciej linii. Z hotelu OZ czeka nas na plażę mały, przyjemny spacerek. W sezonie kursuje również bezpłatny hotelowy bus.

Hotel

Hotel w specyficznym i popularnym w Turcji stylu. Jest skrojony stricte dla gości z Rosji, a korony, kopuły oraz złocenia foteli są naprawdę kiczowate. Niemniej sam klimat w środku, obsługa hotelowa zasługują na bardzo duży plus.

Hotel jest zdecydowanie „świeży”. Ciężko znaleźć jakieś większe nieczystości na ścianach, zwłaszcza w pokojach. Pokoje duże, dobre wyposażenie. Ze względu na nadajniki w każdym pokoju, bezproblemowy i maksymalny zasięg WiFi.

Hotel ma również nowoczesne udogodnienia. Logujemy się do sieci WiFi swoim nazwiskiem oraz numerem pokoju, a strona startowa to opis obiektu oraz kilka funkcji, z których możemy skorzystać. Możemy m.in. zgłosić preferowany dzień oraz godzinę sprzątania, zgłosić usterkę, zamówić wizytę w SPA czy zarezerwować jedną z restauracji a’la carte.

Budynek główny w którym znajduje się recepcja składa się z trzech części – A, B oraz C. Trzeba się liczyć z tym, że mieszkając np. w ostatniej części, na samej górze, trzeba do restauracji pokonywać dość sporą odległość. W ścisłym sezonie tworzą się kolejki do wind, zwłaszcza w porach posiłków. Nie dotyczy to oczywiście osób, które wybierają schody 😉

Na filmie kilka ujęć z hotelu. Jak widać teren hotelowy jest średniej wielkości. Zdecydowanie polecam na urlop po sezonie, a w wysokim obłożeniu dla osób, które lubią spędzać czas również poza hotelem – wszelkie aktywności, zwiedzanie oraz korzystające z plaży. Bo to waśnie warunki plażowe są jednymi z największych udogodnień OZ Side Premium.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Aquis Marine Resort
Aquis Marine Resort & Waterpark
R2 Pajara Beach
Fuerteventura – R2 Pajara Beach
Hotel Bogart Mediolan
Hotel Bogart w Mediolanie

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www