Oświęcim – Czarny Dunajec – Bielsko – Biała

4 – dniowy wypad rowerowy z Częstochowy, który zrobiłem w II połowie lipca 2020 roku. Zapraszam na filmik z I dnia, czyli trasy z Częstochowy do Oświęcimia.

Pierwszy dzień to przejazd Częstochowa – Oświęcim. Większa część trasy to lokalne, bardzo mało ruchliwe drogi oraz szutry i dukty leśne.

W aglomeracji śląskiej przejeżdżam przez Będzin, Sosnowiec i Mysłowice ścieżkami rowerowymi lub bardzo lokalnymi uliczkami, min. wzdłuż ogródków działkowych.

Dopiero przed Imielinem wyjeżdżam na asfalt i zbliżam się do Oświęcimia.

Wyjazd z domu ok. 7:00. Do Oświęcimia przyjeżdżam parę minut po 15:00, a w samych Mysłowicach byłem prawie godzinę bo padało i zjadłem w tym czasie mały obiad.

W Oświęcimiu zatrzymałem się Willa Green. Ze słów właścicielki wynikało, że zatrzymuje się u niej sporo grup rowerowych.

Bardzo blisko do centrum, warunki zakwaterowania bardzo wysokie. Szukając noclegu kierowałem się oczywiście dostępem do kuchni. Ta elegancka, bardzo dobre wyposażona i można było swobodnie przygotować śniadanie kolejnego dnia. Rewelacyjny stosunek jakości do ceny.

Tego dnia zrobiłem 120 kilometrów.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Oświęcim – Czarny Dunajec – Bielsko – Biała cz.4
Częstochowa – jurajski Olszyn
Oświęcim – Czarny Dunajec – Bielsko – Biała cz.3

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www