VII Kielecki Bieg Górski

Mimo pandemii, w ostatnią niedzielę sierpnia udało się zorganizować VII Kielecki Bieg Górski. Impreza na ten termin została przełożona w czerwcu.

Duża częśc imprez z maja i czerwca została przełożona na tegoroczną jesień. Już teraz duża cześć z nich jest definitywnie odwołana. Tym bardziej cieszy, że świetna impreza została przełożona na wakacje i co najważniejsze, odbyła się.

Można się było poczuć jak w starych, dobrych czasach. Mimo braku biegów dla dzieci, start oraz rywalizaja nie różniły się od tego, co miało miejsce w poprzednich edycjach.

Jedynie dekoracja zwycięzców OPEN oraz kategorii wiekowych odbywała się po przybiegnięciu najlepszych zawodników na metę. Nie było również losowania nagród z numerów startowych.

W Kieleckim Biegu Górskim wystartowałem już trzeci raz i jest to jedna z nielicznych imprez biegowych w kalendarzu, którą powtarzałem tyle razy.

Optymalny dla dużej części biegaczy dystans, świetne, leśne warunki. Nieduże górki, ale za to z mocnymi podbiegami oraz ostrymi zbiegami.

Przy upalnej pogodzie jaka miała miejsce w ostatnią niedzielę, można się porządnie wymęczyć.

Bardzo duży plus za liczne punkty z wodą, a przede wszystkim za możliwość skorzystania z hotelu Maraton, który znajduje się bezpośrednio przy stadionie lekkoatletycznym. Regulamin przewiduje skorzystanie z preferencyjnej opłaty za biegaczy, a dzięki temu można fajnie spędzić weekend w Kielcach 🙂

Raptem 25 minut spacerem do kieleckiego Rynku, przyzwoite warunki i możliwość skorzystania ze śniadań.

Dystans: 22,3 km. Czas netto: 01:58:14
Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Medale Bieg Niepodległości Warszawa 2014
Biegniemy dla Niepodległej
Noworoczny trening
IV Kielecki Bieg Górski
IV Kielecki Bieg Górski

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www