Fuerteventura - Ecomuseo la Alcogida

Co zobaczyć na Fuerteventurze?

Fuerteventura to jedna z popularnych wysp kanaryjskich chętnie odwiedzanych przez m.in gości z Polski. Co ciekawego zobaczyć na wyspie?

Panuje ogólne przekonanie, że Fuerteventura jest nudna i nie ma tam nic ciekawego do zobaczenia. Nic bardziej mylnego! Każda z wysp jest inna, a Fuerta ma naprawdę kilka ciekawych miejsc do zaoferowania.

Choć nie obfituje w zbyt wiele pamiątek historycznych, to znajdzie się tu szereg punktów, które trzeba zobaczyć! Głównie dotyczą niezwykle ciekawych zjawisk geologicznych, widoków oraz plaż. Niestarczy wam dnia, żeby zobaczyć wszystkie opisane poniżej miejsca!

Wydmy Corralejo

Niesamowite zjawisko przyrodnicze, które znajduje się w północnej części wyspy. Prosto dojechać, gdyż wzdłuż wybrzeża została wybudowana droga! Niezwykłe wrażenie robi sam przejazd. Wzdłuż drogi usytuowane są parkingi. Tego miejsca nie sposób nie zobaczyć spędzając czas na wyspie.

Fuerteventura - wydmy Corralejo
Fuerteventura - wydmy Corralejo
Fuerteventura - wydmy Corralejo

Cuevas de Ajuy

Czyli jaskinie znajdujące się w miejscowości Ajuy. Wiedzie do nich łatwa trasa turystyczna zaczynająca się na plaży. Co ważne, wstęp bezpłatny! Niesamowite widoki oraz wrażenia. Wizytę możemy skończyć na ciemnej plaży.

Cuevas de Ajuy - Fuerteventura
Cuevas de Ajuy - Fuerteventura

Ecomuseo La Alcogida

Mocno niedocenione miejsce, co widać po ilości turystów. Skansen, w którym poznamy warunki życia dawnych mieszkańców. Na zespół składa się 7 kamiennych domów, a w każdym z nich odwzorowano wygląd części mieszkalnych, gospodarczych oraz lokalnego rzemiosła. Dodatkowo możemy liczyć na pokazy, a także wystawy rękodzieła.

Ecomuseo la Alcogida - Fuerteventura
Ecomuseo la Alcogida - Fuerteventura
Ecomuseo la Alcogida - Fuerteventura

Oasis Park

Dla niektórych może to być największa atrakcja Fuerty, o czym świadczą ilości osób przewijających się przez park. Miejsce to ma dodatkowo świetnie rozplanowane, darmowe transfery z większości hoteli! Miejsce na spędzenie większej części dnia – zoo, ogród botaniczny oraz bardzo ciekawe pokazy – lwy morskie, fauna, ptaki drapieżne, a także pokaz papug. Wstęp nie należy do tanich, ale odpowiada cenom podobnych atrakcji w innych europejskich krajach.

Oasis Park Fuerteventura
Oasis Park Fuerteventura
Oasis Park Fuerteventura

Plaże

To jedno z największych dobrodziejstw wyspy. Piękne, szerokie i zjawiskowe piaszczyste plaże. Czym bardziej na południe, tym piękniejsze. Wspomnę chociażby o słynnej plaży Sotavento czy okolicach Morro Jable, gdzie mamy kilometry pięknych plaż. Znajdą się one również po drugiej stronie wyspy – np. w okolicach miejscowości El Cotillo – słynna plaża muszli.

Fuerteventura - plaża
Fuerteventura - plaża
Fuerteventura - plaża

Punkty widokowe

Specjalne Miradores, czyli miejsca, gdzie możemy zaparkować samochód i delektować się widokami. Są opisane w większości przewodników, a także dobrze zaznaczone na mapach Google. Jeden z nich – Mirador Morro Velosa został zaprojektowany przez człowieka ikonę – Cesara Manrique, znanego głównie z prac na sąsiedniej Lanzarote.

Miradores Fuerteventura
Miradores Fuerteventura
Miradores Fuerteventura
Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Muzeum Ognia w Zorach
Muzeum Ognia w Żorach
Spinalonga
Spinalonga
Samochodem po Cyprze
Podróżowanie samochodem po Cyprze
1 wypowiedź
  • Odpowiedz

    Na Fuertaventurze wypoczywaliśmy rok temu i przyznam,ze wyspa jest przepiękna. Bałam się trochę, ze nie będziemy mieli co robić jednak na miejscu jest wbrew pozorom wiele atrakcji. Poza pięknymi plażami są rezerwaty przyrody. Poza tym warto jest popłynąć na pobliską wyspę Lanzarote, na której klimat jest wręcz kosmiczny 🙂

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www