Zamek Czocha

Zamek Czocha

Plan na zwiedzanie zamków w okolicach Szklarskiej Poręby obejmował również czeski Frydlant, ale ostatecznie stanęło tylko na zamku Czocha. Karkonosze trzeba będzie powtórzyć w kolejnych latach!

Do Suchej, gdzie znajduje się Zamek Czocha, trafiliśmy lokalnymi, bardzo urokliwymi uliczkami i miejscowościami. W zasadzie dość niespodziewanie wyłonił się nam przed oczami bezpośrednio przy ulicy.

Zostawiamy samochód na dedykowanym parkingu i ruszamy.

Uwaga! Wejście na zamek tylko w grupach z przewodnikiem, stąd po przybyciu do zamku trzeba będzie prawdopodobnie poczekać. Można w tym czasie przejść się dziedzińcem, porobić zdjęcia. Istnieje możliwość zakupu biletu w opcji z multimedialną salą tortur. Byliśmy, ale nie powala na kolana…

Sama historia zamku jest bardzo ciekawa i również swoje piętno odcisnęła tu II wojna światowa. Bezpośrednio po wojnie na zamku przebywali nawet uchodźcy z Grecji! Przez okres PRL obiekt należał do wojska, stąd nie był zaznaczany na mapach. Pozostał w rękach wojska, gdyż aktualnie należy do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, a poza częścią przeznaczoną dla turystów, sporo miejsca zajmują… pokoje hotelowe! To właśnie Grupa Hoteli WAM zajmuje się zarządzaniem obiektem. Nowoczesny, z salą konferencyjną, ma bardzo wysokie rekomendacje na portalach bookingowych.

Sam zamek bardzo ciekawy i jakże inny od Książa, który zwiedzaliśmy dwa dni wcześniej. Bardzo mocno polecam.

Zamek Czocha Zamek Czocha Zamek Czocha Zamek Czocha Zamek Czocha Zamek Czocha

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
10 atrakcji Barcelony, które trzeba zobaczyć
Bukareszt lotnisko
Bukareszt – dojazd z lotniska do miasta
Karpacz w czasie epidemii

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www