Bergamo

Dwa dni w Bergamo

Bergamo to nie tylko lotnisko i baza wypadowa do zwiedzania Mediolanu. Tu często niedoceniane miejsce z przepiękną, górną częścią miasta. My postanowiliśmy zatrzymać się tu na noc, by dwa dni poświęcić na spokojne łażenie po zakamarkach zarówno nowej, jak i starszej części.

Do Górnego Miasta – Citta Alta, można bez większego problemu podejść na nogach. Z samych okolic dworca nie jest zbyt daleko, a po drodze można oczywiście podziwiać okolice.

Dla leniwych i nastawiających się stricte na starą część Bergamo jest również rozwiązanie – wystarczy podjechać autobusem jadącym od lotniska przez Stacione Centrale w Bergamo (linia numer jeden), bądź podejść do wejście na kolejkę zębatą (Funicolare), dzięki której w niecałe pięć minut będziemy na górze. Mając popularny w Bergamo bilet 24 h przemieszczamy się wszystkim bez ograniczeń.

Warto również skorzystać z kolejnej, drugiej kolejki, którą dojedziemy na wzgórze San Vigilio, gdzie znajduje się piękny punkt widokowy. Schodząc w dół będziemy przechodzić przez teren jednej z atrakcji tego miejsca, Palazzo Nuovo.

Samo błąkanie się po górnej części miasta bez żadnego celu jest niesamowitą frajdą. Piękne mury obronne, które ciągną się przez kilka kilometrów, bazylika Santa Maria Maggiore, Piazza Vecchia i wiele innych… Zresztą, zobaczcie sami!

Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo Bergamo

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Fuerteventura - Ecomuseo la Alcogida
Co zobaczyć na Fuerteventurze?
Greckie Meteory
Oceanarium w Barcelonie
Oceanarium w Barcelonie

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www