Greckie Meteory

Jedno z chętniej odwiedzanych miejsc przez turystów podróżujących po kontynentalnej części Grecji. Meteory to masyw skał sięgających ponad 500 metrów n.p.m. Na części z nich na szczytach wzniesiono prawosławne klasztory – monastyry, a budowę pierwszego datuję się na 1336 rok.

Już wcześniej w tym miejscu pustelnicze życie prowadziły wspólnoty religijne.

Ci ciekawe, w części monastyrów w dalszym ciągu prowadzone jest życie klasztorne. Są o tyle warte odwiedzenia, że w ich środku znajdują się ikony – dobrze zachowane – często datowane kilkaset lat wstecz.

Przed odwiedzeniem Meteorów należy pamiętać o odpowiednim stroju, spodniach co najmniej za kolano u mężczyzn i spódnic u kobiet. Dla nieprzygotowanych czekają na miejscu kosze, w których można znaleźć wszelkiej maści chusty czy… długie spodnie dla panów!

Oczywiście w ramach fakultetów organizowanych przez biura podróży nie może wcześniej zabraknąć pracowni ikon, w której grupa może pozbyć się zbędnych środków finansowych 😉

meteory-01 meteory-02 meteory-03

Same klasztory robią wrażenie zarówno na żywo, jak i oglądając je z perspektywy różnych punktów widokowych, których na drogach dojazdowych nie brakuje.

Meteory Meteory Meteory Meteory Meteory Meteory Meteory

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Spinalonga
Spinalonga
Turcja w grudniu
Camp Nou - trybuny
Barcelona – stadion Camp Nou

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www