Wizz Airem z Katowic do Dubaju!

Mega informacja! Wczorajsze plotki potwierdziły się. Kilkadziesiąt minut temu lotnisko w Katowicach potwierdziło,  że od 31 października rusza bezpośrednie połączenie linii Wizz Air do Dubaju!

Loty z Katowic będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki oraz piątki. Trasą z Katowic do Dubaju będzie prawdopodobnie najdłuższą w siatce połączeń Wizz Air.

Węgierski low cost nie będzie operował na główne lotnisko emiratu z ZEA (DXB), tylko na Al Maktoum (DWC) – Dubai World Central.

Po informacji na fanpage lotniska system szaleje i wyrzuca różne ceny. Początkowo na 31 października można było kupić połączenie za 159 PLN! Aktualnie na dość stabilnym poziomie w okolicach 849 PLN za lot w jedną stronę dla członków Wizz Discount Club. Regularna cena to ok. 939 PLN. To żadna cenowa atrakcja biorąc pod uwagę, że w podobnych cenach możemy kupić loty z Warszawy rewelacyjnymi samolotami Emirates. Pewnie jak temat okrzepnie, pojawią się ciekawsze taryfy.

wizz

Loty Wizz Air do Dubaju to dla przewoźnika nie nowość. Operacje są już realizowane z lotnisk na Węgrzech, Rumunii oraz Bułgarii.

Część osób już wieszczy braki w obłożeniu tego połączenia twierdząc, że Katowice nie są gotowe na tego typu kierunki (klientela). Jak będzie, czas pokaże. Jeśli Wizz Air ma zamiar bazować na operacjach do Dubaju z Polski tylko z lotniska w Pyrzowicach, jest szansa, że ściągnie turystów z różnych stron Polski.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Modlin Airport logo
Najgorsze lotnisko w Polsce
Bankrutuje OLT Express, po całości!
Wizz Air logo
Nowa wyszukiwarka lotów Wizz Air
2 komentarze
  • Odpowiedz

    Bardzo fajnie, że takie połączenie zostało uruchomione ale nadal cena dla mnie jest za wysoka, może w przyszłym roku uda się polecieć!

  • Odpowiedz

    Fantastycznie, że wreszcie z Polski można dotrzeć w tak odległy region świata! Dubaj jest moim marzeniem, mam nadzieje, że za jakiś czas polecę… z Katowic:)

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www