Sunshine Holiday

Sunshine Holiday kończy działalność

Biuro podróży Sunshine Holiday kończy działalność organizatora turystyki. W cywilizowany sposób, nie mając aktualnie żadnych turystów na zagranicznych wakacjach.

Komunikat o zamknięciu działalności pojawił się wczoraj w godzinach późno popołudniowych. 14 marca to zresztą dzień, w którym wygasała gwarancja ubezpieczeniowa organizatora.

Nazwa Sunshine Holiday zastąpiła przez wiele lat funkcjonującą markę Viva Club. Firma swoją główną siedzibą miała w Chorzowie, stąd była głównie kojarzona przez turystów ze Śląska. Od zawsze zresztą wokół niej rósł mit słabo prosperującego przedsiębiortstwa, które niechybnie upadnie. Lata mijały, a Viva w dalszym ciągu wysyłała na wakacje swoich klientów 🙂

Zmiana nazwy zwiazana była z kupieniem firmy przez tunezyjskie przedsiębiorstwo posiadające w Tunezji sieć hoteli El Mouradi. Spółka o nazwie Sunshine Holiday jest zresztą obecna w kilku krajach, a centrala grupy na Węgrzech.

Słynna Viva vel Sunshine w końcu doczekała się swojego końca, ale końca z klasą – nie zostawiła żadnego z turystów za granicą, bo najzwyczajniej nikogo tam nie miała, a zaliczki na poczet wakacji w 2016 zobligowała się zwrócić w ciągu miesiąca.

Firmę dobiło przede wszystkim jej własne portfolio. Głównym kierunkiem biura był zawsze Egipt, od czasów Sunshine bogata oferta wakacji w Tunezji. Sunshine operował również do Turcji. Jak wiadomo, wszystkie trzy kierunki są obecnie dość mocno cenzurowane wśród polskich turystów, a organizator nie miał w ofercie żadnego innego kierunku, który chociażby pozwolił przetrzymać trudny okres.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
OASIS TOURS
Burzy wokół Oasis Tours cd
Gdzie kupić tanie wakacje na lipiec?
Exim Tours
Ruchy kadrowe w Eximie

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www