Sunshine Holiday

Sunshine Holiday kończy działalność

Biuro podróży Sunshine Holiday kończy działalność organizatora turystyki. W cywilizowany sposób, nie mając aktualnie żadnych turystów na zagranicznych wakacjach.

Komunikat o zamknięciu działalności pojawił się wczoraj w godzinach późno popołudniowych. 14 marca to zresztą dzień, w którym wygasała gwarancja ubezpieczeniowa organizatora.

Nazwa Sunshine Holiday zastąpiła przez wiele lat funkcjonującą markę Viva Club. Firma swoją główną siedzibą miała w Chorzowie, stąd była głównie kojarzona przez turystów ze Śląska. Od zawsze zresztą wokół niej rósł mit słabo prosperującego przedsiębiortstwa, które niechybnie upadnie. Lata mijały, a Viva w dalszym ciągu wysyłała na wakacje swoich klientów 🙂

Zmiana nazwy zwiazana była z kupieniem firmy przez tunezyjskie przedsiębiorstwo posiadające w Tunezji sieć hoteli El Mouradi. Spółka o nazwie Sunshine Holiday jest zresztą obecna w kilku krajach, a centrala grupy na Węgrzech.

Słynna Viva vel Sunshine w końcu doczekała się swojego końca, ale końca z klasą – nie zostawiła żadnego z turystów za granicą, bo najzwyczajniej nikogo tam nie miała, a zaliczki na poczet wakacji w 2016 zobligowała się zwrócić w ciągu miesiąca.

Firmę dobiło przede wszystkim jej własne portfolio. Głównym kierunkiem biura był zawsze Egipt, od czasów Sunshine bogata oferta wakacji w Tunezji. Sunshine operował również do Turcji. Jak wiadomo, wszystkie trzy kierunki są obecnie dość mocno cenzurowane wśród polskich turystów, a organizator nie miał w ofercie żadnego innego kierunku, który chociażby pozwolił przetrzymać trudny okres.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Nowa strona Exim Tours
Ekspansja Itaki
Autokar TUI
Wojna podjazdowa TUI – agenci?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www