Wizz Prepaid Travel Card

Karta walutowa od Wizz Air

Wizz Air wprowadza wspólnie z Euronet karty walutowe, którymi będzie można dokonywać transakcji za granicą. Polacy będą pierwszymi użytkownikami Wizz Prepaid Travel Card.

Zasada działania karty jest prosta – doładowujemy ją dowolną kwotą, np. złotówkami, by móc później płacić w jednej dostępnych walut podczas zagranicznych wojaży. Karta obsługuje polskie złote (PLN), ale również euro (EUR), norweskie i szwedzkie korony (NOK, SEK), a także funty brytyjskie (GBP).

Posiadane środki lokujemy na poszczególne subkonta w zależności od kraju, w którym będziemy przebywać. Dzięki temu oszczędzamy sobie dodatkowych kosztów związanych z obsługą polskich kart debetowych za granicą. Co ważne, utrzymanie karty będzie darmowe, a jej posiadacze będą mogli bez prowizji wyciągać pieniądze z 8,9 tysiąca bankomatów Euronet Worldwide.

To nie koniec korzyści, jakie przysługują posiadaczom kart. Wg informacji podawanych przez Wizz Aira, wszystkie transakcje będą obięte 1 – procentowym cash – backiem, dzięki czemu dostaniemy częściowy zwrot za transakcje bezgotówkowe, ale również przelewy z karty czy wypłaty z bankomatów. Dodatkowo Wizz Air ma wynagradzać punktami na konto Wizz Discount Club.

I tu dochodzimy do sedna sprawy – warunkiem wyrobienia karty jest posiadanie członkostwa w Wizz Discount Club. Przypominam, że można je wykupić (tańsze bilety dla klubowiczów – jednorazowa opłata roczna), lub zostać jego członkiem dzięki posiadaniu dedykowanej karty kredytowej Raiffeisen Wizz Air.

Kartę będzie można zamówić na wizzair.com, ale ruszyła również dedykowana witryna – wizztravelcard.com.

Będzie tam można zarządzać swoim kontem, przewalutować posiadane środki i umieścić je na odpowiednich subkontach walutowych.

Aby aplikować o kartę wystarczy zalogować się na swoim koncie Discount Club i kliknąć w baner, który przekieruje nas do wniosku aplikującego o wydanie karty.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Wizz Air logo
Nowa wyszukiwarka lotów Wizz Air
Modlin Airport
Modlin nieprzyjazny dla linii lotniczych?
Ryanair
Tanimi liniami na wakacje?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www