Wizz Prepaid Travel Card

Karta walutowa od Wizz Air

Wizz Air wprowadza wspólnie z Euronet karty walutowe, którymi będzie można dokonywać transakcji za granicą. Polacy będą pierwszymi użytkownikami Wizz Prepaid Travel Card.

Zasada działania karty jest prosta – doładowujemy ją dowolną kwotą, np. złotówkami, by móc później płacić w jednej dostępnych walut podczas zagranicznych wojaży. Karta obsługuje polskie złote (PLN), ale również euro (EUR), norweskie i szwedzkie korony (NOK, SEK), a także funty brytyjskie (GBP).

Posiadane środki lokujemy na poszczególne subkonta w zależności od kraju, w którym będziemy przebywać. Dzięki temu oszczędzamy sobie dodatkowych kosztów związanych z obsługą polskich kart debetowych za granicą. Co ważne, utrzymanie karty będzie darmowe, a jej posiadacze będą mogli bez prowizji wyciągać pieniądze z 8,9 tysiąca bankomatów Euronet Worldwide.

To nie koniec korzyści, jakie przysługują posiadaczom kart. Wg informacji podawanych przez Wizz Aira, wszystkie transakcje będą obięte 1 – procentowym cash – backiem, dzięki czemu dostaniemy częściowy zwrot za transakcje bezgotówkowe, ale również przelewy z karty czy wypłaty z bankomatów. Dodatkowo Wizz Air ma wynagradzać punktami na konto Wizz Discount Club.

I tu dochodzimy do sedna sprawy – warunkiem wyrobienia karty jest posiadanie członkostwa w Wizz Discount Club. Przypominam, że można je wykupić (tańsze bilety dla klubowiczów – jednorazowa opłata roczna), lub zostać jego członkiem dzięki posiadaniu dedykowanej karty kredytowej Raiffeisen Wizz Air.

Kartę będzie można zamówić na wizzair.com, ale ruszyła również dedykowana witryna – wizztravelcard.com.

Będzie tam można zarządzać swoim kontem, przewalutować posiadane środki i umieścić je na odpowiednich subkontach walutowych.

Aby aplikować o kartę wystarczy zalogować się na swoim koncie Discount Club i kliknąć w baner, który przekieruje nas do wniosku aplikującego o wydanie karty.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Nowa promocja – Wizz Premium
Co się dzieje z Bingo Airways?
Promocja Wizz Air

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www