Wydmy Maspalomas

Wydmy – bogactwo Maspalomas

Piękne, złociste, piaszczyste wydmy to jedna z największych atrakcji Gran Canarii. Warto poświęcić im trochę uwagi i swobodnie sobie pospacerować.

Maspalomas oraz przyległe Playa del Ingles i częściowo San Augustin tworzą najbardziej znane kurorty na Gran Canarii. Wzdłuż miejscowości rozciągają się piękne, piaszczyste plaże – najlepsze to właśnie Playa de Maspalomas i Playa del Ingles. Z racji na znajdujące się na wysokości Maspalomas wydmy i ścisłą ochronę tego miejsca, nie znajdziecie tu hoteli w bezpośrednim sąsiedztwie.

Najbardziej znany to Riu Palace Maspalomas, który swoją bielą rzuca się z daleka. Posiada on taras z którego można oglądać zjawiskowe wydmy, ale na samą plażą jest stąd również daleko.

Wydmy są rewelacyjnym miejscem na spacery – dla wszystkich. Co prawda spore grono stanowią tu naturyści, którzy poza dedykowanym fragmentem plaży opalają się również w znajdujących się gdzieniegdzie na wydmach zaroślach, ale w tej części wyspy z pewnością nikomu nie będzie to przeszkadzało. Odcinek miedzy Maspalomas, a Playa del Ingles jest na tyle popularny wśród osób lubiących opalać się i kąpać nago, że po chwili każdy się do tego widoki przyzwyczaja.

Pierwszego dnia pobytu na wydmach spotkałem również biegaczy, którzy szlifowali formę wspinając się po wydmach. Idealne miejsce, by dać odpocząć stopom i wygrzać je na rozgrzanym w słońcu piasku.

Wydmy Maspalomas Wydmy Maspalomas Wydmy Maspalomas Wydmy Maspalomas Wydmy Maspalomas

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Kijów
Kijów – bezpieczenie, tanio i bardzo ciekawie!
Muzeum Ognia w Zorach
Muzeum Ognia w Żorach
Turcja w grudniu

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www