Muzeum Wsi Opolskiej

Opolski skansen znajduje się na obrzeżach miasta i stanowi ciekawy i jedyny punkt na wolnym powietrzu w całym województwie. Można się tu poczuć jak na dawnych wycieczkach szkolnych.

Zjeżdżając z obwodnicy trochę na czuja jedziemy pod wskazany adres sugerując się komunikatami z GPS. Wreszcie trafiamy na dość spory parking, pustawy w sobotnich, dopołudniowych godzinach.

Skansen z racji swojego otwartego charakteru ma sens, kiedy na dworze jest odpowiednia pogoda. Choć eksponaty w samych chałupach są ciekawe, to jednak większość czasu i całą atrakcją tego miejsca jest spędzenie czasu na wolnym powietrzu w sielskim klimacie. Można się tu poczuć jak na wycieczkach szkolnych własnej młodości.

Poza typowymi chałupami mieszkalnymi znajduje się tu m.in. kościół, młyn czy dawna szkoła. Bardzo polecam tym bardziej, że opłata ze wstęp jest bardzo niska.

Muzeum Wsi Opolskiej

Muzeum Wsi Opolskiej

Muzeum Wsi Oopolskiej

Muzeum Wsi OpolskiejMuzeum Wsi Opolskiej

Muzeum Wsi Opolskiej

Muzeum Wsi Opolskiej

Muzeum Wsi Opolskiej

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Samochód
Ile to auto pali???
Ischia
Magiczna Ischia
Zamek Smoleń
Zamek Smoleń
3 komentarze
 • Odpowiedz

  Bardzo podobają mi się takie skanseny z klimatem i jak tylko w pobliżu znajdę zazwyczaj zwiedzam.

 • Odpowiedz

  Wspaniałe, muzeum i. Chociaż przydałoby się przekształcić je na muzeum interaktywne i stworzyć żywą lekcje historii – trochę aktorów ucharakteryzowanych na mieszkańców z epoki oraz jakiś żywy inwentarz. Chociaż wiadomo – kasa 😉 Tak czy inaczej pozdrawiam serdecznie.

 • Ala
  Odpowiedz

  Bardzo fajny opis i dużo szczegółowych zdjęć. Dziękuje za obszerną relację, bo stawałam przed wyborem czy jechać czy nie jechać 😉

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www