Zasady wizowania do Turcji bez zmian

Co jakiś czas spotykam się z mailami dotyczącymi aktualnych zasad kupowania wiz do Turcji. Stan wiedzy na dzień dzisiejszy jest taki, że te obowiązujące w roku poprzednim są w dalszym ciągu aktualne, a nawet lekko zmodyfikowane.

We wpisie, który ukazał się na blogu 1,5 miesiącu temu pisałem, że prawdopodobnie wizy dla Polaków w 2015 roku zostaną zniesione. Sporo osób sugeruje się tym przy szukaniu tegorocznych, letnich wakacji, a także ci, którzy aktualnie latają do Turcji (narty – Erzurum – Itaka) oraz wypoczywający na riwierze tureckiej (Tui).

MSZ tydzień temu opublikowało jednak na swojej stronie komunikat, który daje jasno do zrozumienia, że aktualne zasady wizowania dla Polaków się utrzymały oraz nieznacznie zmieniły. Informacja ponadto nie zawiera jakichkolwiek wiadomości co do procedury wjazdu na terytorium Turcji w przyszłości.

Tak więc do wjazdu na terytorium Turcji potrzebujemy paszportu oraz wizy. Paszport musi być ważny co najmniej 2 miesiące od daty wygaśnięcia wizy. Z racji tego, że wiza jest wyrabiana na okres 180 dni, paszport musi być ważny co najmniej 240 dni od daty obowiązywania wizy.

W dalszym ciągu obowiązują stawki za wizę:

  • 15 euro / 20 dolarów przy elektronicznym zakupie wizy na evisa.gov.tr;
  • 25 euro / 30 dolarów przy zakupie wizy w punktach sprzedaży na lotnisku.
Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Kup wakacje i nic nie płać!
LOT - Dreamliner
Dreamlinerem na wakacje!
Tanie wakacje – kompendium

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www