Zasady wizowania do Turcji bez zmian

Co jakiś czas spotykam się z mailami dotyczącymi aktualnych zasad kupowania wiz do Turcji. Stan wiedzy na dzień dzisiejszy jest taki, że te obowiązujące w roku poprzednim są w dalszym ciągu aktualne, a nawet lekko zmodyfikowane.

We wpisie, który ukazał się na blogu 1,5 miesiącu temu pisałem, że prawdopodobnie wizy dla Polaków w 2015 roku zostaną zniesione. Sporo osób sugeruje się tym przy szukaniu tegorocznych, letnich wakacji, a także ci, którzy aktualnie latają do Turcji (narty – Erzurum – Itaka) oraz wypoczywający na riwierze tureckiej (Tui).

MSZ tydzień temu opublikowało jednak na swojej stronie komunikat, który daje jasno do zrozumienia, że aktualne zasady wizowania dla Polaków się utrzymały oraz nieznacznie zmieniły. Informacja ponadto nie zawiera jakichkolwiek wiadomości co do procedury wjazdu na terytorium Turcji w przyszłości.

Tak więc do wjazdu na terytorium Turcji potrzebujemy paszportu oraz wizy. Paszport musi być ważny co najmniej 2 miesiące od daty wygaśnięcia wizy. Z racji tego, że wiza jest wyrabiana na okres 180 dni, paszport musi być ważny co najmniej 240 dni od daty obowiązywania wizy.

W dalszym ciągu obowiązują stawki za wizę:

  • 15 euro / 20 dolarów przy elektronicznym zakupie wizy na evisa.gov.tr;
  • 25 euro / 30 dolarów przy zakupie wizy w punktach sprzedaży na lotnisku.
Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Gigantyczny kryzys w Egipcie
Plaża
Lato 2016 – gdzie na wakacje?
Wiza do Turcji – kup wcześniej online!

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www