Lanzarote - Haria

7 rzeczy na Lanzarote które trzeba zobaczyć

Lanzarote to niezwykła i wyróżniająca się na tle innych wysp kanaryjskich. Wulkaniczny surowy krajobraz, a jednocześnie piękne widoki i niezwykły klimat. Poniżej musty, które trzeba zobaczyć będąc na wyspie.

1. Park Narodowy Timanfaya

Najbardziej oblegana atrakcja wyspy. Teren parku zajmuje dużą część zachodniej części wyspy, jego zwiedzania odbywa się z pozycji autokaru, który przemierza wąskie alejki wulkanicznego krajobrazu. Piękne formy ukształtowane przez wybuchy wulkanów, kratery. Wszystko to dopełnia głos lektora i pokład muzyczny. Popularną częścią są prezentacje, które obrazują, jaka temperatura występuje w tym miejscu pod naszymi stopami.

Park Narodowy Timanfaya

Park Narodowy Timanfaya

2. Mirador del Rio

Miejsce popularne zwane Wielkim Balkonem. To kawiarnia z dwupoziomowym balkonem, z którego możemy podziwiać niezwykły krajobraz oraz wyspę La Gracosia.

Mirador del Rio

Mirador del Rio

3. Cueva de los Verdes

Atrakcyjna jaskinia zwiedzana z przewodnikiem. Znajduje się obok Jameos del Agua, którego zdjęcia można zobaczyć poniżej.

Cueva de los Verdes

Cueva de los Verdes

4. Jameos del Agua

Kolejne dzieło niezmordowanego Cesara Manrique. Warto zobaczyć – niezwykle malownicze i ciekawe miejsce. W znajdującym się tu basenie może się podobno kąpać jedynie król Hiszpanii!

Jameos del Agua

Jameos del Agua

5. El Golfo

El Golfo, czyli 2 w 1. Piękne widoki, taras, ale również słynne zielone jezioro. Mega klimat po zejściu na dół – z jednej strony zielone jezioro, a z drugiej krystalicznie czysty ocean rozbijający się o klify.

El Golfo

El Golfo

6. Jardin de Cactus

Jak ktoś lubi rośliny, czy właśnie kaktusy, może tu spędzić nawet kilka godzin. Niesamowita ekspozycja najróżniejszych ich rodzai. Ogród słynny również z tego, że projektowany przez Cesara Manrique… 🙂

Jardin de Cactus

Jardin de Cactus

7. Plaża Papagayo

Będąc na południu wyspy warto się wybrać nie tylko na samą Papagayo, ale również szereg sąsiednich plaż. Poza miastem, niezwykły klimat, urok, a przede wszystkim widoki. Prawdziwie piaszczyste oraz krystaliczny ocean z łagodnym, piaszczystym zejściem będzie rajem dla dzieciaków.

Plaża Papagayo

Plaża Papagayo

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Turcja w grudniu
Wspomnienie z Sorrento
Bergamo dojazd z lotniska
Lotnisko w Bergamo – dojazd do miasta
4 komentarze

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www