Bełchatów logo

Zimna Piętnastka w Bełchatowie

Bieganie w końcówce listopada – to cud, że dopisała taka pogoda! Było zimno, ale świeciło słońce i do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy jak się ubrać.

W Bełchatowie zjawiła się rekordowa liczba osób, przez co na Hali Energia było jak w ulu. Po pierwsze kolejki pod odbiór zestawów, a także dużo osób na korytarzach i trybunach.

Nie ma co się dziwić, nikt się nie palił do wyjścia na dwór, gdyż mimo pięknej pogody, było chyba ze 2 – 3 stopnie powyżej zera i wiał chłodny wiatr.

Okazało się, że do naszego stanowiska nie było zbyt dużej kolejki, stąd błyskawicznie odebraliśmy zestawy startowe – ja na 15 km, a Beata zestaw startowy na piątkę. Przyjemnie zaskoczyło wyposażenie pakietu, gdyż poza pamiątkową koszulką techniczną, dodawane były również chusty, z których dużo osób skorzystało.

I pojawił się dylemat. Ubiór! O tej porze roku ciężko ocenić. Nauczony doświadczeniem postawiłem na minimalizm i to samo doradziłem żonie. Lepiej trochę zmarznąć, niż przegrzać się na trasie. Decyzja ta nie była jednak łatwa, a kurtki do samochodu postanowiliśmy wrzucić dosłownie cztery minuty przed startem!

Start rozpoczął się punktualnie, a na pierwszych metrach było na prawdę ciasno! Trzeba było włożyć trochę energii, by znaleźć swoją ścieżkę i sukcesywnie mijać wolniejszych.

15 – tka w Bełchatowie to trzy pętle, każda po 5 kilometrów. W okolicach startu wystarczająca liczba wody, choć z racji temperatury nie skorzystałem.

Widać było, że bieg nie jest organizowany po raz pierwszy. Organizatorów w zasadzie prawie nie było widać, a to oznaka tego, że wszystko grało jak należy. Do Bełchatowa z pewnością wrócimy w przyszłym roku chociażby ze względu na porę roku – pod koniec listopada ciężko szukać jakiegoś biegu w okolicy.

Udało mi się również skończyć zawody z dobrym czasem 01:07:05, co chyba niestety odbiło się na ostrej infekcji gardła.

Kilka naszych fotek z zawodów oraz filmik.

Bełchatowska Piętnastka

Bełchatowska Piętnastka

Bełchatowska Piętnastka

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
IV Kielecki Bieg Górski
IV Kielecki Bieg Górski
Ultra Kamieńsk
II Ultra Kamieńsk
Maraton Dębno
43. Maraton Dębno – relacja

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www