Wspomnienie z Sorrento

Segregując zdjęcia z ostatnich wyjazdów, trafiłem na fotki z Sorrento. Polecam każdemu, kto zapuszcza się w region Neapolu. Idealny pomysł na jednodniową wyprawę, łącząc ją z Pompejami.

Zdecydowaliśmy się na pociąg CircumVesuviana, który jedzie wzdłuż całej Zatoki Neapolitańskiej. Był lipiec, środek sezonu wakacyjnego, a korki na drogach dość srogie. Oceniając stan samochodów w samym Neapolu, nie odważyliśmy się na wypożyczenie swojego auta.

Poza tym trzydniowy bilet – Unico Campania upoważniał nas do przejazdu w ramach sieciówki, czego absolutnie nie żałowaliśmy. Fakt, pociąg jest dość mocno obłożony, ale głównie na trasie Neapol – Pompeje. Od ruin do Sorrento nie było problemu z miejscami siedzącymi. Była za to okazja do spokojnego podziwiania okolicy z okien pociągu oraz obserwowania… korków na malowniczej szosie.

Sorrento jest diametralnie inne od głośnego Neapolu. Panuje tu sielski klimat, jest baaardzo czysto i nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem… koszy na śmieci. Nie ma tu również problemów z dyskontami i małymi marketami, które spotykamy na głównych ulicach miasta, co w Neapolu graniczyło z cudem. Pizza już nie ta, ale można tu idealnie spędzić czas na typowym leniuchowaniu. Z portu w Sorrento można również bez większego problemu dostać się na Capri czy Ischię.

Jeśli ktoś lubi pstrykać fotki, Sorrento jest idealne. Niezwykle malownicze, romantyczne miasteczko.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Spinalonga
Spinalonga
Kijów
Kijów – bezpieczenie, tanio i bardzo ciekawie!
Karpacz w czasie epidemii

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www