II Myszkowska Ósemka

Myszkowska Ósemka – ostatni akcent przed maratonem

Maraton Warszawski zbliża się wielkimi krokami. Ostatnim mocnym akcentem była Ósemka w Myszkowie. Z wyniku można się cieszyć, choć niewielki, ale jednak dokuczający ból nogi powoduje dyskomfort w myśleniu i wycieczce do Warszawy.

W nocy lało, rano padało. Szybkie sprawdzenie pogody – raczej deszczowo. No cóż, za tydzień maraton, stąd mocny akcent jak najbardziej wskazany, nawet w mocnym deszczu. Pogoda po południu uległa jednak diametralnej zmianie. Pięknie się wypogodziło i pokazało się słońce. Sporo bym dał, żeby w takiej aurze pokonywać kolejne kilometry podczas przyszłotygodniowych zawodów.

Bieg w Myszkowie był bardzo sympatyczny, a na starcie stanęła idealna liczba uczestników (niecałe 200). Na trasie nie było ciasno, co było o tyle istotne, że nawrót odbywał się na tej samej drodze, czyli do dyspozycji biegaczy była jedna nitka.

Opłata startowa symboliczna – 20 zł, a w pakiecie poza numerem i batonikiem można było znaleźć koszulkę techniczną (!). Co prawda na blisko 1, 5 godziny przed startem nie było już dostępnych zestawów z koszulką w rozmiarze S, za to zabrana przeze mnie M-ka okazała się niezła. Postanowiłem ją zatem zostawić i w niej finalnie wystartować.

Od początku biegu udało się utrzymać niezłe tempo, a pomogło w tym nachylenie – cała długość pierwszej nitki prowadziła lekko w dół, przez co organizm szybko mógł się przyzwyczaić do wysokich obrotów. Po nawrocie delikatny, ale jednak długi podbieg.

Poza batonikiem w zestawie startowym, organizatorzy zadbali o grochówkę, przez co można było posilić się przed powrotem do domu.

Ładny medal, świetna pogoda, czego więcej oczekiwać dla chcących zmierzyć się w towarzystwie na niewielkim, szybkim dystansie!

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Jaroszów
Jaroszów – niskobudżetowa, świetna, kameralna impreza
IV Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów
Dycha w Lisowicach z Marcinem Świercem
II PZU Cracovia Półmaraton Królewski
Efektowny Cracovia Półmaraton Królewski

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www