Ryanair

Tanie linie lotnicze – kiedy najtańsze?

Czy wiesz, że kupując bilety lotnicze z dużym wyprzedzeniem można znaleźć dwustronne połączenia za niewiele ponad 100 zł? Dla mobilnych to świetna okazja na bardzo tanie podróże.

Temat taniego latania to temat rzeka. Zapewne znalazłoby się wielu specjalistów, którzy mogliby napisać opasłe książki o swoich przygodach z tanim lataniem i wskazać liczne sposoby na szukanie tanich połączeń. Ja jednak postanowiłem skupić się na „bliskiej zagranicy” i bezpośrednich połączeniach z Polski oferowanych przez low costowych przewoźników. Ich operacje dość często obserwuję i to co mogę doradzać to…

Pierwsze primo – first minute

Już teraz czołowe linie low costowe w Polsce, czyli Ryanair oraz Wizz Air sprzedają bilety na… 2015 rok. Dla mobilnych to świetna okazja na zabookowanie biletów w szereg ciekawych miejsc. Piszę dla mobilnych, gdyż przeciętnej rodzinie ciężko zaplanować coś z miesięcznym wyprzedzeniem, a co dopiero blisko rocznym 🙂 Zresztą, nawet gdyby świat się zawalił, ewentualna strata jest do przełknięcia.

Reguła jest taka, że w momencie dodawania połączeń do systemu, ceny biletów są teoretycznie najtańsze. Jeśli linia lotnicza zakłada duże powodzenie jakiegoś połączenia, często decyduje się jednak na uśrednienie ceny i ewentualną sprzedaż po niższych taryfach później.

Co ciekawego?

Wizz Air ma skonstruowaną dużą część wiosennego rozkładu lotów na rok 2015. Już na początku lutego można kupić tanie bilety z Warszawy do Barcelony – cena połączenia w obie strony to jedyne 268zł.

Najtaniej na chwilę obecną będzie jednak z Katowic. Znalazłem na stronie połączenie w dniach 12 – 16 stycznia 2015 roku za jedyne 188zł 🙂

Tanie połaczenie Katowice - Barcelona

Tradycyjnie tani jest równie Rzym. Bardzo tanie połączenie z Katowic, np. w dniach 12 – 19 stycznia 2015 roku kosztuje jedynie 108zł! Z Warszawy ciut drożej, ale również w rozbrajającej cenie – 128zł (np. 02 – 05.02.2015).

Tanie połaczenie Katowice - Rzym

A last minute?

Może niezbyt często, ale jednak się zdarzają! Zwłaszcza w okresie, w którym linia zakładała duże wzięcie, a w maszynach zostały jednak wolne miejsca. Można je w prosty sposób zapełnić rządnymi zwiedzania osobami, które dobierają terminy swoich wypraw w zależności od cen biletów. Z ostatnich akcji ponownie Wizz Air w lotach do Rzymu. Wylot w niedzielę Wielkanocną i powrót tydzień później można kupić za 128zł!

Generalnie tani przewoźnicy preferują wcześniej planujących swoje podróże, ale należy również obserwować bieżące wyloty, bo a nuż uda się wyłapać na szybko coś ciekawego.

A wy jakie macie doświadczenia z tanimi liniami operującymi w Polsce – korzystacie z ich oferty, a jeśli tak, to kiedy udało wam się najtaniej kupić bilety na rejs?

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Mgła w Modlinie
Hotel Xanadu Snow White
Samolotem na narty
Plaża
Na własną rękę czy z biurem podróży?
1 wypowiedź
  • Odpowiedz

    Podróże do Włoch są częścią mojego życia, polowanie na tanie bilety lotnicze także, nie oznacza to, że zapominam o bezpieczeństwie i komforcie podróży.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www