Turecka herbata

Wizy w Turcji po staremu

Nie będzie rewolucyjnych zmian w wizowaniu turystów wybierających się w tym roku do Turcji. Wczoraj ukazała się informacja o powrocie tradycyjnych stanowisk na przejściach granicznych oraz na lotniskach.

O sprawie można przeczytać na turystyka.rp.pl.

Władze w Ankarze zdecydowały się na powrót do starych zasad wizowania, a także na wstawienie odpowiednich e-kiosków, w których można dokonać zakupu wizy. To wszystko powoduje, że nie będzie możliwości zawrócenia pasażerów nie posiadających ważnej wizy.

Zmiany, które miały wejść od kwietnia 2014 roku powodowały, że zakupu wizy można było dokonać jedynie za pośrednictwem internetu – evisa.gov.tr, lub w placówkach dyplomatycznych. Powodowało to liczne, gorące debaty na forach dyskusyjnych – głównie ze względu na brak polskojęzycznej wersji strony, a także konieczność zapłaty za wizę za pomocą karty kredytowej.

Teraz się wydaje, że problem został rozwiązany, a przynajmniej w ciągu sezonu letniego 2014 klienci będą mieli możliwość tradycyjnego zakupowania wiz. Nawet jeśli zostaną zlikwidowane tradycyjne „okienka” to zawsze zostaną e-kioski, w których według doniesień RP.pl, można zapłacić zarówno kartami kredytowymi, jak i debetowymi!

Władze tureckie zapowiedziały również dodanie kilku wersji językowych strony evisa.gov.pl, w tym również polskiej.

Nie dość, że z roku na rok Turcy czerpią coraz wyższe przychody i zyski z turystyki – sezon 2013 zakończył się ponad 32 miliardami przychodu, to jeszcze łupią turystów za pomocą wiz.

Rewolucja w wizowaniu umarła zanim się zaczęła, przynajmniej w tym sezonie.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Kup wakacje i nic nie płać!
Plaża
Na własną rękę czy z biurem podróży?
Promocja Travel Planet czy Alior Sync?
1 wypowiedź
  • Odpowiedz

    Najlepsze jest to, że dalej dochodzi do sprzecznych komunikatów na portalach oraz informacjach od touroperatorów. Niby okres przejściowy, ale na granicy dużo drożej!! Poza tym pojawiają się informacje, że na granicy wizy będzie dostępna tylko w e-kioskach, z możliwością zapłaty karty kredytowej. A co jeśli na miejscu ktoś nie będzie miał karty? Czy e-procedura nie spowoduje gigantycznych kolejek czy automatach?

    Poza tym 10 euro na osobie różnicy bardzo dużo kwota. Przy rodzinie jadącej na wakacje uzbiera się nawet kilkadziesiąt złotych!!!

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www