Nowa odsłona Ryanair

Osoba odpowiedzialna za ocieplenie wizerunku Ryanair najwidoczniej działa. Nowa strona internetowa to kolejny krok do lepszego odbioru przewoźnika, a przede wszystkim dużo przyjemniejsze korzystanie z ryanair.com.

Strona przede wszystkim jest dużo bardziej estetyczna. Stuningowano kolorystykę, z dwóch kolorów charakteryzujących Ryanair – żółty i błękitny, postawiono w końcu na błękitny. Nie o to chodzi który jest ładniejszy, ważne jest to, że obecny layout sprawia wrażenie na prawdę nowego, świeżego.

Najważniejsza zmiana – zlikwidowanie captcha przy wyszukiwaniu lotów. Było to niezwykle irytujące i gdyby nie tanie bilety, wszyscy omijali stronę Ryanaira szerokim łukiem. Captcha stała się przeszłością, więc przechodzimy od razu do wyboru lotu, a także poglądu cen na okoliczne daty.

W kolejnych krokach możemy dokupić wszelkie usługi dodatkowe, a przede wszystkim wpisać dane pasażera/ów. Co ważne, wybierając bagaż rejestrowany, nie jesteśmy już ograniczeni do wyboru spośród dwóch (jak było do tej pory) – 15 i 20 kg. Teraz poza tym, mamy od razu możliwość zakupienia dwóch bagaży po 15 kg bądź jednego 15 i drugiego 20-to kilogramowego.

Widać, że Ryanair zaczerpnął sprawdzone wzorce innych przewoźników. Zbliżony układ rezerwacyjny można znaleźć na wielu innych stronach, dzięki czemu obsługa serwisu robi się intuicyjna. Te same usługi i możliwości co dotychczas, a oprawione nową szatą graficzną i rozkładem poszczególnych elementów mogą tak wiele zmienić…

ryanair-www

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Co się dzieje z Bingo Airways?
Hotel Xanadu Snow White
Samolotem na narty
Ryanair
Tanimi liniami na wakacje?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www