Duże zmiany w tureckich wizach

Wszystkich, którzy w 2014 roku planują wizytę w Turcji czekają spore zmiany w wizowaniu. Od 10 kwietnia 2014 roku znikną punkty sprzedaży wiz na przejściach granicznych oraz na lotniskach.

Możliwości uzyskania wizy wjazdowej na terytorium Turcji będzie możliwa w placówkach dyplomatycznych Republiki Turcji. Najprostszą i najtańszą metodą jest jednak skorzystanie ze strony internetowej evisa.gov.tr, gdzie online można zakupić wizę po dotychczasowej cenie – 15 euro. System wystartował w tym roku i dawał już możliwość wcześniejszego załatwienia wszystkich formalności.

Sam zakup jest prosty, opisywałem go w kwietniu „krok po kroku” na blogu – https://travelan.pl/2013/04/wiza-do-turcji-kup-wczesniej-online/.

Dla przypomnienia – należy wypełnić wszystkie obowiązkowe rubryki, potwierdzić swój adres email, a finalnie opłacić wizę kartą kredytową. Procedurę należy powtórzyć dla każdego podróżującego.

Ciekawy jestem jak sprawę rozwiążą biura podróży – czy zaproponują odpłatnie usługę wizowania, wkalkulują w cenę wczasów, czy obowiązek przeniosą na agentów turystycznych i samych klientów.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Kup wakacje i nic nie płać!
Ceny w Bułgarii 2017
Ceny w Bułgarii 2017
Plaża
Lato 2016 – gdzie na wakacje?
2 komentarze
 • Odpowiedz

  Z tego co doczytałem na ich stronie, nie ma znaczenia kto jest właścicielem karty kredytowej.

  Pisza ponadto, że jedyne akceptowane formy płatności to credit i debit card, ale w przypadku debetowych musi to być Visa lub Mastercard.

  Biura podróży póki co myślą nad tym problemem. Na razie nie wiadomo, czy konieczność kupienia wizy będzie w całości scedowana na podróżujących, czy agencje, organizatorzy będą w tym procederze jakoś pośredniczyć.

 • Robert A
  Odpowiedz

  Witam.
  Mam pytania odnośnie płatności:
  1. Czy jedyną opcją zapłaty jest karta kredytowa?
  2. Czy jest możliwość zapłaty kartą kredytową, która nie jest wystawiona na osobę ubiegającą się wizę?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www