Camp Nou - trybuny

Barcelona – stadion Camp Nou

Barca, Blaugrana, Duma Katalonii – to prawdziwa magia w Barcelonie. O czym mowa? O czymś więcej niż piłkarski klub 🙂

Hasło przewodnie klubu FC Barcelona to Més que un club – więcej niż klub. O stadionie Barcy – Camp Nou, słyszał chyba każdy. To największy stadion na świecie, może pomieścić blisko 100 tysięcy kibiców.

I to właśnie ten stadion robi na prawdę spore wrażenie!

Polecam wszystkim, nie tylko sympatykom Blaugrany, piłki nożnej czy w ogóle sportu. Wizyta będzie interesująca nawet dla kompletnych laików w tej materii, po Camp Nou nie da się po prostu przejść obojętnie.

Pomijam oczywiście wstęp na rozgrywane tutaj mecze – atmosfera musi być z pewnością nieziemska. W pozostałe dni można skorzystać z tzw. Camp Nou Experience – wycieczki po najważniejszych miejscach stadionu FC Barcelona. Zwiedzamy sami przechodząc po wyznaczonym szlaku, więc w konkretnych miejscach, np. na trybunach, możesz spędzić tyle czasu ile dusza zapragnie.  Po prostu – idziemy do przodu, nie można się cofać. Fani Barcy muszą z pewnością wygospodarować co najmniej kilka godzin. Ale po kolei.

Camp Nou - kolejka do kas

Kasy – tu kupujemy bilety na Camp Nou Experience

Bilet wstępu to… 23 euro. Sporo, ale ilość czynnych stanowisk świadczy o tym, że cena nie odstrasza zbytnio turystów.

Camp Nou Experience

camp-nou-wejscie

Wchodzimy tunelem, którym dochodzimy do muzeum. Tam można zobaczyć wszelkiej maści trofea czy pamiątki związane z klubem.

Cam Nou - muzeum

camp-nou-muzeum-02

Po wyjściu za zewnątrz, ukazuje się ogrom stadionu i niezliczona liczba rzędów…

Camp Nou - trybuny

Camp Nou - trybuny

W programie zwiedzania znajdują się jeszcze szatnie zawodników, miejsce konferencji prasowych, stanowisko komentatorskie oraz możliwość wyjścia tunelem, którym zawodnicy wychodzą z szatni prosto na murawę. Cała trasa kończy się nie gdzie indziej, jak w sklepiku FC Barcelona, gdzie można kupić szereg gadżetów związanych z klubem.

Nie przepłacisz – w oficjalnych sklepach klubowych na mieście oraz w sklepach Nike, ceny identyczne.

Stadion Camp Nou w Barcelonie

Cam Nou - gniazdo komentatorskie

Cam Nou - sklep dla kibiców

Barcelona store

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Kijów Maraton
Operacja Kijów ruszyła!
Faro 2 Maspalomas
Faro 2 – opuszczone centrum handlowe
Miasto Kos
Wycieczka po wyspie Kos

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www