Sindbad

Sindbad rośnie w siłę

Biuro podróży Sindbad, specjalizujące się w przewozach autokarowych, systematycznie rośnie w siłę. Z dużym uznaniem przeczytałem informację o wchłonięciu przez giganta z Opola firmy Polonia Transport, oferującej głównie liniowe przejazdy autokarowe do Wielkiej Brytanii.

Tym samym Sindbad szybko poszerza rejon swojej dominacji, a ciężko jest mi zliczyć wszystkie firmy, które przez ostatnie lata poszły na współpracę z Sindbadem i zostały przejęte. Bo de facto przejęciem jest opisywane “połączenie ofert”.

Tym bardziej, ze wszystko zostaje ujednolicone do norm i warunków Sindbada, łącznie z całościowym regulaminem.

Zawsze wydawało mi się, że w dobie tanich i ogólnodostępnych połączeń lotniczych, rynek liniowych przewozów autokarowych zacznie się kurczyć. W dłuższej perspektywie widziałem tylko kilku dużych graczy na liniach niemieckich. Dlatego niemieckich, gdyż z racji niedużej odległości nie ma zbyt dobrze rozbudowanej siatki połączeń lotniczych, w tym zwłaszcza tej oferowanej przez tanich przewoźników.

Okazuje się, że nie tylko Sindbad stale umacnia swoją mocną pozycję, ale prowadzi również ekspansję na dalszych trasach. Nie pomyślałbym, że firma pokusi się o rozszerzenie swojego portfolio o Wielką Brytanię, do której autokarem jedzie się ok. 24 godzin!

Ciekawe jak długo rynek przewozów autokarowych będzie się monopolizował w rękach największych graczy oraz jak długo będą cieszyły się powodzeniem wyjazdy do Wielkiej Brytanii czy odległej Norwegii czy Szwecji.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Holidaycheck
Na Holidaycheck nie kupisz wycieczki
Wizz Tours – drogo czy tanio?
Origami System
Coś się dzieje w Origami

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www