Tunezja

Podatek turystyczny w Tunezji

Popularny turystyczny kierunek długo opierał się wszelkim dodatkowym opłatom za wjazd turystów. Od 1 października 2013 roku zacznie obowiązywać podatek turystyczny pobierany bezpośrednio w tunezyjskich hotelach.

Kwota podatku nie będzie z pewnością dużym obciążeniem dla turystów, za to wydatnie może się przyczynić do podreperowania budżetu Tunezji. Decyzja mogłaby wywołać obawy przed zmniejszeniem się ilości przybywających turystów, jednak nie wydaje mi się, żeby miało to być dla kogokolwiek decydujące przy wybieraniu wakacyjnego kierunku.

Tunezja należy zresztą do jednych z popularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków, głównie ze względu na cenę. Konkurencyjny Egipt odpłatnie wizuje przybywających turystów, bardzo popularna Turcja również obligatoryjnie wymaga płatnej wizy.

Ile za to zapłacimy?

Podatek turystyczny w Tunezji wyniesie 2 dinary (DT) za osobę/dzień. Dotyczy to ponadto osoby powyżej 12 lat.

Licząc, że na dzień dzisiejszy cena dinara to niecałe 2 zł, przy tygodniowym pobycie trzeba będzie zapłacić równowartość około 30 złotych za osobę.

Dla porównania w Egipcie kwota wizy to 15 dolarów amerykańskich, czyli opłata wjazdowa w przeliczeniu na złotówki wynosi ok. 47 złotych. Wizy miały zresztą od 2013 roku zdrożeć do 25 dolarów, termin przesunięto na 1 listopada 2013 roku. Nie wiem czy przy obecnej sytuacji nad Nilem nie zostanie to w ogóle uchylone.

Turcja jest jeszcze droższa, tam za wizę należy zapłacić 20 dolarów bądź 15 euro, co daje nam równowartość około 62 złotych.

Opłatę (podatek turystyczny) będziemy wzorem kilku europejskich krajów opłacać bezpośrednio w hotelu. Tam też otrzymamy pokwitowanie opłaconej usługi.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Wiza egipska
Wiza w Egipcie po staremu…
Sitia - Kreta
Itaka poleci do Sitii
Tanie wakacje – kompendium
2 komentarze
  • Avram
    Odpowiedz

    Życzę powodzenia. Byłem raz i dziękuję. Zwłaszcza teraz kiedy ceny wcale nie są małe, a jeszcze jakies dodatkowe opłaty na miejscu.

  • Elcia
    Odpowiedz

    Super, turystyka w Tunezji coraz bardziej się pogrąża, a tu jeszcze pomysły dodatkowego opodatkowania turystów. Czy oni nie rozumieją, że turyści już teraz z daleka omijają ten kraj?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www