Blog turystyczny TUI

Nowa odsłona bloga TUI

Blogi mają to do siebie, że ich layout często się zmienia. Na zmianę szablonu firmowego bloga zdecydowało się polskie TUI. Jest ładniej i nowocześniej.

Na dużej części blogów – w tym na moim 🙂 widać generalną tendencją do odświeżania szablonów i dostosowywania ich do aktualnych potrzeb i możliwości. Blog TUI nie śledzę systematycznie, ale trafiłem tam wraz za najnowszym wpisem pana prezesa, do którego odnośnik znalazłem gdzieś na portalach.

Generalnie – na plus. Prosta, przejrzysta grafika. Nowoczesne, dopasowane czcionki w rozmiarze bardzo podobnym, jak na moim blogu. Główna szpalta mogłaby być ciut szersza – dzisiaj Internet przegląda się raczej na dużych rozdzielczościach, więc rozmiar nas nie ogranicza tak jak kiedyś.

Oczywiście jak na nowoczesny szablon przystało, jest on „full responsive”, czyli dostosowuje się do wielkości ekranu, by jak najmniej przesuwać stronę pionową i poziomą belką. Jest to oczywiście największe udogodnienie dla osób czytających bloga na smartfonach – strona jest dzięki temu w całości do nich dopasowana.

Strona główna ciekawie zaprojektowana – główny, estetyczny slider, cztery najnowsze wpisy, a kolejne cztery ułożone w pionowym bloku. Na samej górze, duże i wyraźne ikony i odnośniki do znanych portali społecznościowych oraz do kanału na Youtube.

Minus – na poprzednim blogu można było zamieszczać komentarze, łącząc się ze swoim profilem na Facebooku. Obecnie ostały się jakieś pojedyncze, w dużej części wpisów komentowanie jest wyłączone, tak jak w najnowszym wpisie kontrowersyjnego prezesa Andryszczaka 🙂

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Netholiday Spot
Spoty Net Holiday
Upada Lemur Travel
Nieliczne biura żegnają się z godnością
polskie biura podróży
Katharsis ciąg dalszy…

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www