LOT - Dreamliner

Dreamlinerem na wakacje!

Po okresie wożenia turystów ciasnymi i mało wygodnymi samolotami w dalekie podróże, polskie biura podróży rozpoczną tegoroczną zimę od mocnej zmiany – kilka popularnych destynacji będzie obsługiwana przez nowoczesne Dreamlinery.

O Boeingach 787 Dreamliner słyszał chyba każdy. Nowa maszyna, która wzbogaciła flotę m.in. polskiego LOTu nie ustrzegła się przed chorobami okresu dziecięcego. W czasie krótkiej eksploatacji wychodzą kolejne mniej lub bardziej poważne usterki. Najważniejsze, że póki co nikomu nic się nie stało, a do startu sezonu zimowego pozostało trochę czasu.

Dotychczas zdecydowana większość dalekich, zimowych, egzotycznych wypraw była realizowana standardowymi samolotami czarterowymi popularnych firm, jak Enter Air czy Travel Service (Itaka). Chodziło o koszty, a najniższe były możliwe przy realizowaniu tych tras przez maszyny Boeing 737 – 800.

Klienci często narzekali na ciasnotę, brak możliwości odpowiedniego rozprostowania nóg oraz międzylądowania, które były konieczne, by samolot doleciał do kraju docelowego (paliwo).

Wraz z sezonem zimowym 2013 / 2014 nadchodzą zmiany! Najwięksi touroperatorzy porozumieli się w zakresie podziału miejsc w czarterowanych maszynach Boeing 787 Dreamliner. Popularną maszyną klienci polskich touroperatorów polecą m.in. na Dominikanę, do Kenii czy Tajlandii. Z pewnością nie jednego skusi konkretny kierunek właśnie z racji możliwości przelotu nowoczesną, komfortową maszyną. Dreamlinery w turystyce to przede wszystkich bezpośrednie połączenie bez międzylądowań, niedogodności spowodowanych małą ilością miejsca. To również inne ciśnienie w kabinie, a przede wszystkim… krótszy czas lotu! Na niektórych destynacjach zmniejszy się on o 2 czy nawet 3 godziny.

Z niecierpliwością czekam na inauguracyjne loty. Z ciekawością będę obserwował wypełnianie się miejsc w samolotach LOTu i to zarówno w klasie ekonomicznej, jak i biznes. Oby wypaliło, udany start z pewnością wyeliminuje długie, niewygodne i męczące rejsy maszynami, które powinny obsługiwać jedynie najbliższe kierunki.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Jak zwiększyć sprzedaż wakacji?
Evisa Egipt
Wiza do Egiptu przez internet
sky club
Net Holiday wysyła umowy

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www