Wiza do Turcji – kup wcześniej online!

Dla wszystkich wygodnych oraz chcących oszczędzić swój czas na tureckich lotniskach, pojawiła się możliwość wcześniejszego kupienia tureckiej wizy! Dla przypomnienia jest ona obligatoryjnie płatna dla każdego, który przekracza granicę turecką.

Wiza turecka przypomina bardziej rodzaj opłaty turystycznej, na której nieźle tureckie państwo zarabia. Zero formalności, podróżując chociażby do popularnego Egiptu trzeba wypełnić wcześniej odpowiedni wniosek. Tu otrzymujemy jedynie wklejkę do paszportu za symboliczne 15 euro bądź 20 dolarów od osoby.Aby uprościć całą procedurę jeszcze bardziej (brawo!), stworzona została specjalna strona, na której możemy dokonać zakupu wizy – https://www.evisa.gov.tr/en/. Funkcjonuje w dwóch wersjach językowych, tureckiej i angielskiej. Na niej w trzech krokach można kupić wizę, opłacić ja kartą kredytową (Visa, Mastercard) i wydrukować odpowiednie potwierdzenie, które trafia na nasz adres email.

Wiza turecka w trzech krokach

Na pierwszym etapie będziemy musieli określić kraj pochodzenia oraz rodzaj dokumentu – w przypadku wypadów turystycznych będzie to paszport (ordinary passport). Przepisujemy kod zabezpieczający i klikamy “Save and continue”.

1krok

Wiza jest przyznawana na okres 90 dni, więc naszym zadaniem będzie określenie dokładnego terminu przybycia do Turcji – w tym przypadku 28 kwietnia. W okienku wyświetli się jednocześnie data, do której ważna będzie nasza wiza. Przechodzimy dalej klikając “Save and continue”.

2krok

W kolejnym etapie będziemy musieli wprowadzić najważniejsze informacje, w tym dane z paszportu. Na poniższym screenie tłumaczę poszczególne rubryki. Po upewnieniu się, że wszystkie dane są wprowadzone prawidłowo, klikamy “Save and continue”.

3krok

Jeżeli wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione (uwaga, w polu adres nie może być myślnika używanego u nas przy podawaniu kodów pocztowych), wyświetli się plansza, która informuje nas o pomyślnym zakończeniu pierwszego etapu. Na nasz adres email wędruje wiadomość z dalszymi instrukcjami. Jeżeli chcemy, by wysłano go jeszcze raz, klikamy “resend e-mail”).

Otwierając skrzynkę mailową potwierdzamy chęć złożenia wniosku i klikamy “Approve“.

5krok

Przedostatnim krokiem będzie uzupełnienie danych karty kredytowej potrzebnych do sfinalizowania opłaty. Wpis numer karty, kod CVV oraz datę ważności. Po pomyślnej autoryzacji, gotowa wiza do wydrukowania trafi do naszej skrzynki mailowej!

6krok

Czynność należy wykonać dla każdej jednej osoby ubiegającej się o wcześniejszą wizę.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Egipt piramidy
Biura podróży: Wycofujemy się z Egiptu
Promocja Travel Planet czy Alior Sync?
Sitia - Kreta
Itaka poleci do Sitii
497 komentarzy
 • Dominika
  Odpowiedz

  Witam
  Mam pytanie odnosnie wizy. Wylatuje do Turcji we wtorek 26.05.2015. Wypełniając wniosek wpisał tylko jedno imie a w paszporcie mam dwa imiona… Wszytskie inne dane sa wypelnione poprawnie … czy musze wykupić druga wize?

 • Darek
  Odpowiedz

  Witam
  Wtorek wylatujemy do Turcji, czy na lotnisku w Izmirze będę mógł wykupić wize ????

 • Karolina
  Odpowiedz

  Witam
  Mam małe pytanko. Wypełniłam wniosek o e-vize i też ją opłaciłam ale nie zwróciłam uwagi iż w polu “Pierwsze imię matki” kiedy klikam na nie, pojawia się informacja że należy wpisać wszystkie imiona rodziców. Czy jeżeli moja mama posiada dwa imiona a ja wpisałam tylko pierwsze to jest to błąd? Czy należy go skorygować?

 • Anna
  Odpowiedz

  Witam Panie Tomku; 10 czerwca lecimy całą rodziną na wakacje do Turcji. Próbowałam wykupić wizy, jednak wyskakuje komunikat “zapisz błąd”. O co chodzi?

 • Monika
  Odpowiedz

  Witam, czy wiza zakupiona na lotnisku w Turcji jest ważna tak samo długo jak kupiona elektronicznie? Mam również inny problem. Rodzice dzisiaj wylądowali w Turcji i okazało się, że zgubili w Polsce po odprawie dokumenty w tym wizy kupione internetowo (wydrukowane). Zorientowali się kiedy nie znaleźli paszportów do odprawy. Na szczęście paszporty znalazły się tam na miejscu natomiast musieli kupić nowe wizy. Czytając komentarze wywnioskowałam, że kupno wizy elektronicznej jest widoczne po sprawdzeniu paszportu? Czy istnieje szansa, że zostaną zwrócone koszty zakupu dwóch nowych wiz? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 • Maya
  Odpowiedz

  Panie Tomku, co robic w sytuacji kiedy paszport jest wazny mniej niz 6 mies. Czy nie ma szans wykupienia wizy na pare dni (dokladnie na 5) jak sie doleci na lotnisko? Nie ma znaczenia jezeli oplata jest znacznie wyzsza. Czy w ogole nie ma takiej opcji?! bede wdzieczna za odpowiedz. lot juz w poniedzialek rano…

  • Odpowiedz

   To nie kwestia pieniędzy, opłata za wizę jest jedna.

   Tu bardziej kwestia przepisów, a paszporty są sprawdzane na odprawie biletowo – bagażowej już na polskim lotnisku i to właśnie tu mogą się pojawić problemy, jeśli wymagana data ważności się nie zgadza.

 • Kasia
  Odpowiedz

  W jaki sposób zapłacić za wizę kartą debetową? Po przejściu do płatności jest okienko gdzie mam wpisać nr karty kredytowej… Nie ma możliwości przekierowania na stronę banku.

  • Odpowiedz

   Jest możliwość wyboru karty kredytowej – Visa, Mastercard etc, oraz wybrania np. Visa Debit. Po wybraniu karty debetowej wpisujemy jej pełny numer i wszystkie potrzebne dane w celu realizacji płatności.

 • ola
  Odpowiedz

  Witam. Wysyłam pracowników do pracy w Turcji. Czy na stronie e-visa mogę złożyć wniosek wizowy on line?

  • Odpowiedz

   Nawet trzeba.

   Z tego co można znaleźć w internecie, tradycyjne punkty zakupu wiz od 2015 przestają istnieć.

   Dopytaj o szczegóły w konsulacie, bo nie wiem jak wygląda sprawa z wizami pracowniczymi.

 • Barbara
  Odpowiedz

  Mieszkam w Niemczech, mam polski paszport. Chcę jechać do Turcji na urlop. Gdzie mogę kupić Wizę oprócz internetu? Bo nie posiadam Master Card i Visa, tylko normalna bankowa. Czy mogę nią płacić przez internet?

  • Odpowiedz

   Wizę można kupić po pierwsze na przejściu granicznym – w twoim przypadku lotnisku, ale również istnieje możliwość opłacenia evisy za pomocą zwykłej debetówki.

   Ważne, by mieć w banku włączoną możliwość płatności w internecie.

 • Odpowiedz

  Dzięki za poświęcenie czasu na odpowiedź ,Pozdrawiam!

 • Odpowiedz

  Witam , mam pewien problem 5 STYCZNIA (POMYŁKA W POPRZEDNIM POŚCIE) mam wykupiony lot do Istambułu z Budapesztu , posiadam paszport polski ważny 5 miesięcy i 25 dni , od daty wylotu , nie mogę kupić wizy na stronie ponieważ mam za krótki termin według systemu , próbowałem kupić wizę nawet z datą dzisiejszą i nic z tego , nie mam już możliwości wyrobienia paszportu ponieważ w wydziale paszportowym twierdzą że nie ma szans bym uzyskał nawet tymczasowy , w akcie desperacji myslalem zeby nawet wpisać błedną datę ważności paszportu o te 20 dni więcej , Naprawdę nie wiem co robić czy ktoś wie jak mógłbym załatwić taką sprawę ?

  • Odpowiedz

   W takiej sytuacji możesz nawet nie przejść przez odprawę na lotnisku w Budapeszcie. W przypadku lotów z Polski tak to bynajmniej wygląda – podczas odprawy biletowo – bagażowej jest sprawdzana wymagana ważność dokumentu.

 • Joanna
  Odpowiedz

  Usiłuję wykupić wizy dla rodziny. Zgodnie z instrukcją wpisałam dane wszystkich osób, ale niestety po kliknięciu “kontynuuj” pojawia się komunikat “przepraszamy. zapisz błąd”. I wraca do miejsca gdzie mogłabym dodać kolejną osobę.
  Jak przez to przebrnąć?

 • Jola K
  Odpowiedz

  Wlasnie tego się obawiam. Czytalam rozne opinie. Podpowiadaja – konsulat Turecki lub Polski w Niemczech. Wyrobic paszport tymczasowy. Podzwonie w poniedziałek w pare miejsc – może się uda cos z tym zrobić.

 • Jola K
  Odpowiedz

  A ja mam mianowicie problem z ważnoscią paszportu. Mam paszport Polski ważny do 15 lutego 2015 r. Mieszkam w Niemczech i lece ze Stutgartu do Turcji na urlop z rodzina 19 października na 1 tydzień. Nie mogę wydrukować wizy, bo paszport nie ma 6 miesięcy ważnego paszportu. Zostalo 2 tygodnie – nie wiem z jakiej strony to ugryźć. Czy ktoś miał taki sam problem???

  • Odpowiedz

   Jeśli nie masz niemieckiego paszportu, a w przy przekraczaniu granicy masz zamiar posługiwać się polskim, obowiązuje cię wiza. Jeśli paszport nie jest ważny 6 miesięcy od daty zakończenia podróży, prawdopodobnie nawet nie wylecisz ze Stuttgartu.

 • Robert
  Odpowiedz

  Dokonuję swoją kartą wiele płatności zagranicznych (bilety kolejowe, rezerwacje noclegów itp.) a nie posiadam usługi 3D-Secure. Czy noja płatnośc za e-wizę przejdzie?

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  A ja mam pytanie odnośnie ważności wizy przy zmianie paszportu. Mama ma paszport oraz wizę ważną do 3 lutego. Kupiła wizę 4 sierpnia jak lecieliśmy do Turcji. Wróciliśmy po 15 dniach, czyli jeszcze zostało jej do wykorzystania 75 dni z tej wizy. Chcemy lecieć znów pod koniec września i potem na Boże Narodzenie. Złożyła po powrocie wniosek o nowy paszport i ma do odbioru na 24 wrzesień, a tegoż dnia właśnie mamy wylot. Czy wyleci jeszcze na swój stary paszport i wizę? Czy jakby się udało jednak do tego czasu dostać nowy paszport to czy jest konieczność zakupienia nowej wizy? Czy może w systemie gdzieś mają dane zapisane i jaki miała wcześniej a jaki ma teraz?

 • Mateusz
  Odpowiedz

  Witam, ja mam taki problem z wizą turecką. Mianowicie wpisałem wszystkie dane, dostałem maila potwierdzającego natomiast nie moge zapłacić gdyż po wpisaniu wszystkich danych z karty debetowej po przekierowaniu na strone banku (PKOBP) wyskakuje mi komunikat Niepoprawne dane wejsciowe podane przez sprzedawce. Nie wiem teraz co zrobić, bo wylatuje w piątek (oczywiście 3Dsecure zostało aktywowane).

 • Paulina
  Odpowiedz

  Nurtuje mnie moja sytuacja. Posiadając konto w Credit Agricole utworzyłam do niego konto walutowe i wpłaciłam 20 USD na wizę. Wypełniłam wniosek, potwierdziłam e-mail, wpisałam numery z kart i koniec – transakcja zaakceptowana i wiza na mailu. Tylko dziwi mnie brak logowania do banku i potwierdzania płatności. Zwłaszcza ze logując się teraz do banku mam na koncie te 20 USD i nawet nie są zablokowane.

 • Tomasz
  Odpowiedz

  Hej! Złożyłem zamówienie, moja karta kredytowa visa przeszła, mam plik pdf, ale nie obciążyło mi konta, a minęły już 4 dni. Chciałbym zamówić następną ale nie wiem ile mnie to wyniesie, miał ktoś tak?

 • Marek
  Odpowiedz

  Ja od wczoraj próbuję kupić wizy dla swojej rodziny i nie mogę się doczekać od nich na maile potwierdzające. Jak wszedłem w status wniosku na stronie to otworzył mi się panel do płatności. Zapłaciłem, kasa z karty zeszła, dostałem potwierdzenie. W systemie wygenerowały się wizy więc je wydrukowałem. Jednak w ogóle nie dostałem od nich żadnego maila. Mam nadzieję, że nie zakwestionują mi tych wiz na lotnisku bo np. w systemie nie będą mieli mojego wniosku lub z jakiegoś innego powodu.

  Czy ktoś może miał podobny przypadek ? Czy mam się przejmować brakiem maila od nich ?

  Oczywiście napisałem do nich wiadomość z pytaniem o to przez formularz kontaktowy, ale jeśli oni tak samo będą mi odpowiadali ma mojego maila to mogę nie dostać odpowiedzi do wyjazdu. Jest sezon urlopowy, może większość urzędników teraz siedzi sobie na swoich tureckich plażach zamiast zajmować się turystami.

  • Odpowiedz

   Marek, jeśli wiza się wydrukowała, a płatność przeszła, to na 100% wszystko jest w porządku. Fakt, mail swoją drogę powinien przyjść, ale może trafił do spamu?

   Nawet jeśli czytasz maile bezpośrednio na serwerze mogło się zdarzyć, że filtry antyspamowe wcześniej przechwyciły wiadomość i nie zobaczysz jej nawet w spamie.

 • Wera
  Odpowiedz

  Właśnie zakupiłam wizę korzystając z polskiej wersji strony. Każdy etap odbył się bezproblemowo i mam już wizę na mailu. Polecam!

 • Leszek
  Odpowiedz

  Wystarczy mieć plik z wizą jako dokument na przykład w telefonie, lub tylko paszport, system sam sprawdza fakt posiadani wizy w trakcie skanowania paszportu.

 • Paulina
  Odpowiedz

  Probowalam kupic wizy w polskiej wersji jezykowej przegladarki. Wypisalam formularz dla 4 osob na raz po przejsciu do platnosci, wpisaniu danych z karty i kliknieciu dalej pojawia sie komunikat o bledzie. Co robic?? Proba platnosci byla z karty mastercard i visa….

 • Piotr
  Odpowiedz

  Właśnie zrobiłem dwie wizy, zero problemu, wszystko sprawnie poszło i wizy miałem praktycznie od razu na poczcie, wystarczy tylko się nie spieszyć z wypisywaniem i wszystko dokładnie kilka razy sprawdzić przed akceptacją żeby potem nie było dziwnych problemów, dokładny koszt 65,45 zł od sztuki, pozdrawiam 🙂

 • marikfox
  Odpowiedz

  Witam. Mam pytanie.
  Mieszkamy w UK i wykupilismy wycieczke w angielskim biorze podrozy.
  Biuro to podaje numer do Travel Visa Company aby zalatwic wize.
  Oni krzycza sobie £75 od osoby a jest nas trzech razem z dzieckiem wiec wychodzi sporo.
  Czy mozemy wykupic wize na https://www.evisa.gov.tr/en podajac polskie paszporty i angielski adres zamieszkania? Czy musimy raczej skozystac z instytucji badz firmy podanej przez przewoznika?
  Pytanie moze oczywiste ale zastanawia mnie ta roznica w cenie.

  Dziekuje i pozdrawiam wszystkich.

 • Ewelina
  Odpowiedz

  Wykupiłam wizy ale nie wpisałam nr seri tylko sam numer paszportu.
  Nie bedzie z tym problem ?
  Czy ktoś z państwa podróżowałam z takim błędem w wizie ??
  Powinnam zaryzykować i podróżować z taka wiza ??

  • Odpowiedz

   W najgorszym wypadku kupi się drugą na lotnisku w Turcji.

   • Ewelina
    Odpowiedz

    Ceny za wizy na lotnisku sa takie same jak przez internet ??
    Czytałam na jakies stronie ze wiza kosztuje 30€ …
    W ogóle jest nadal taka możliwość wykupienia na lotnisku ??
    Moj pierwszy wyjazd do Turcjii i strasznie sie stresuje ze cos bedzie nie tak.

    • tello
     Odpowiedz

     Hej, w ostatnią niedzielę byłam w Turcji z wizą bez nr serii, też pytałam się na tej stronie czy nie będzie z tym problemu i nie było 😉 Celnik bierze paszport i wizę, skanuje paszport, patrzy na właściciela i rzuca okiem na wizę, oddaje ją, podbija paszport 😉 Mam nadzieję że jest tak za każdym razem, wychodzi na to że wizy tureckie to tylko kwestia kasy, ważne żebyś miała wykupioną 🙂

   • Kasia
    Odpowiedz

    Panie Tomku, wypełniłam wniosek wizowy online i zapłaciłam za niego kartą – wszystko poszło b. sprawnie. Ale po wydrukowaniu wizy zorientowałam się, że zrobiłam “czeski” błąd w dacie ważności paszportu. Czy należy wykupić drugą wizę, czy zaryzykować? Ludzie piszą, że to tylko formalność – ale obawa jest.

    • Odpowiedz

     To fakt, z relacji osób, które zrobiły jakiekolwiek błędy na aplikacji wizowej wynika, że nikt z tego powodu nie miał problemów na granicy.

     100 procentowej pewności jednak nigdy nie ma.

 • kasia
  Odpowiedz

  Witam,
  Płatność kartą debetowa/wirtualną ING.
  Bez żadnego problemu, koszt 62 zł.
  E-mail z e-wiza po krótkiej chwili w spamie na wp.pl.
  Szybko, sprawnie, polecam.

 • Kuba
  Odpowiedz

  Panie Tomku. Obydwoje z żoną mamy paszporty polskie ale nasze dziecko posiada paszport irlandzki. Czy jest to jakiś problem przy zakupie e-wiz?

 • tello
  Odpowiedz

  Hej 😉 Mam pytanie: nie wpisałam serii paszportu tylko sam numer i teraz się zastanawiam bo jeśli będą sprawdzać na “sztuki” to spoko, ale jeśli będą mi skanować paszport to czy wiza podana bez serii jest systemowo przypisana do mojego paszportu ? żeby nie okazało się że zeskanują mi paszport a tam nie ma wizy, albo druga sytuacja że jeśli teraz dokupię drugą- będę mieć dwie “na koncie”….

 • akser
  Odpowiedz

  Witam, byłem dopiero co. Mieliśmy wizy kupione przez internet dla 4 osób, z tym, że w jednej był błąd: w polu nazwisko wpisane było imię, a w polu imię – nazwisko. Zauważyłem błąd w Polsce ale stwierdziłem, że jeśli się przyczepią, kupię na lotnisku raz jeszcze. Wydrukowanych wiz nikt od nas nie chciał i przeszliśmy kontrolę bez problemu 🙂

 • sylwia
  Odpowiedz

  Mam problem po wypełnieniu formularza no zdarzył się błąd, zamiast dwóch imion podałam jedno, nie wiem czy będzie miało to znaczenie, ale gdy doszłam do wpisywania danych z karty i zatwierdzeniu, wyskakuje na czerwono error i nie wiem co dalej robić od nich numer r…przyszedł na spam kasy nie pobrało wizy nie ma.

 • adi
  Odpowiedz

  Ja dzis wykupywalem 2 wizy.. wpisalem polskie znaki czyli ż i ą, widnieja one na wizie nie bylo zadnych problemow i wszystko ok sciaglo mi skonta cos kolo 61 zl od jednej wizy pozdrawiam

 • lukas
  Odpowiedz

  Czy wpisując Ą lub Ł popełniam błąd wypełniając formularz, czy one mogą być uznane za znaki szczególne ???

  • Odpowiedz

   Nie istotne, jeśli wpiszesz Ł czy Ą, formularz po prostu wyświetli ci błąd i wiza nie przejdzie. Nie używamy polskich liter.

 • sen
  Odpowiedz

  Panie Tomku, w srode w nocy aplikowalam o 4 wizy jednak nie przeszla mi platnosc karta kredytowa milenium. W czwartek w ciagu dnia oplacilam je ponownie inna karta tym razem zwykla debetowa ing- pojawila sie blokada tych czterech robionych osobno dla kazdego transakcji jednak wisy przyszy tylko 3. Minela doba a ja mam 3 wizy aplacilam i aplikowalam o 4 wizy.
  Jest jakas mozliwosc reklamacji??
  pozdrawiam Magda

  • Odpowiedz

   Możliwość jest, jest na stronie formularz kontaktu, w którym można opisać zaistniałą sytuację. Z tego co czytałem w komentarzach innych – odpowiadają na wiadomości wysłane za pomocą tego formularza.

 • Anna
  Odpowiedz

  Bardzo dziękuję za informacje od Pana. Postępowałam według Pańskich instrukcji i bez problemów zakupiłam 4 wizy (dla całej rodziny). Płaciłam debetówką Visa (mBank), ale wcześniej odblokowałam sobie płatności internetowe.
  Pozdrawiam.

 • Bożena
  Odpowiedz

  Z tego co widzę wszystkie koszty pokrywa odbiorca przelewu, ja zapłacę za przewalutowanie.
  Czyli zakupując wizę od razu jest w formularzu opcja, że wszystkie koszty pokrywa odbiorca przelewu?

 • Odpowiedz

  Witam
  podczas zakupu wizy on line zle wpisalem date urodzi dziecka zamiast 2002 wpislalem 2012,czy trzeba to zmienic czy sie ktos uczepi tego bledu .zgory dziekuje z odp.

 • Magda
  Odpowiedz

  Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie wizy. Mianowicie czy mogę wykupić nową wizę jeżeli stara jest jeszcze ważna? W lutym kupilam stara wizę i bylam w turcji jedynie na tydzien. Teraz planuje jechac na dwa miesiace dokladnie w lipcu jednak termin (czyli te 180 dni) konczą się w sierpniu (miesiąc przed moim wyjazdem – planuję zostac do września). Zaznaczam, że nie wykorzystalam tych 90 przyslugujacych dni. jedynie koncza mi się te 180 po których wiza staje się nieważna. Bylabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

 • Grzegorz
  Odpowiedz

  mażna zapłacić zwykłą kartą do bankomatu?? Jest opcja przelewu bankowego?

 • Łukasz
  Odpowiedz

  Wszyscy piszą, że nawet nie sprawdzają itd… A mi się wydaję, że jak skanują paszport to po numerze im wychodzi czy wiza jest, czy jej nie ma. Wydruk jest do sprawdzenia w razie jakiegoś błędu. Dlatego tak duży nacisk w formularzu kładziony jest na numer (ma być bez spacji). Jest tak dlatego, że w polu paszportu które jest skanowane jest właśnie numer paszportu bez spacji np.: AZ0234568…<<<<<<<<<<<<01 Także liczy się "zerojedynkowo" – numer paszportu ma wizę lub jej nie ma. Wszystko odbywa się elektronicznie, jest to najszybszy sposób sprawdzenia posiadania wizy przez tureckich pograniczników.

 • kris
  Odpowiedz

  witam właśnie kupiłem 3 wizy nie było z tym żadnego , pomyliłem się w nawnisku zamiast ą wpisałem a ale mysle ze będzie ok wizy kupiłem z wczesniejsza data niż mam wylot w razie przełożenia przez biuro podróży ale wiza jest wazna 90 dni także jest ok

 • magda
  Odpowiedz

  Witajcie
  Mam problem ponieważ wykonuje wszystko zgodnie z instrukcjami i nie otrzymuje maila zwrotnego zeby dokonac platnosci ….wypelnialam arkusz juz trzy razy i dalej to samo!!!!
  Czy ktoś mial taki problem …prosze o pomoc!!!

  • ~shaman~
   Odpowiedz

   Mam ten sam problem. Nie doczekałem się maila zwrotnego 🙁 Nie wiem, co dalej robić, a wylot za kilka dni…

 • kruszyna
  Odpowiedz

  Witam wczoraj bezproblemowo zakupiłam online 2 wizy płatnosci niby tez przeszła pomyslnie ale do tej pory nie obciązyli mi konta jak mogę sprawdzić czy prawidłowo dokonałam płatnosci za wizę w sensie czy napewno za nią zapłaciłam? bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam

 • magma83
  Odpowiedz

  Witam, potwierdzam wcześniejsze maile, że nikt tych wiz nie sprawdza (sama jechałam z błędną wizą męża), byłam świadkiem, że nawet ktoś nie miał wizy i go puścili bo była taka kolejka do odprawy. Wszystko przebiega sprawniej niż w poprzednim roku.
  Pozdrawiam

 • Grzesiek
  Odpowiedz

  Faktycznie, nie wiem skąd się biorą kłopoty ludzi, ale kupno tej wizy online to bardzo duże ułatwienie i zero problemów. Ja dla 1 osoby wypełniałem to wszystko ok 1-2 min. I nie przychodziło mi na spam tylko normalnie na skrzynkę (może coś poprawili). Karta kredytowa Visa. Nie wiem skąd też problemy co pisali niektórzy z zabezpieczeniem Secure, przekierowuje później na stronę banku i tyle. Pozdrawiam

 • wiola
  Odpowiedz

  We wniosku podałam tylko pierwsze imię, w paczporcie są dwa, czy będzie to problem?

 • Marzena
  Odpowiedz

  Panie Tomku,
  wylatuję o Turcji 09.09 i wracam 16.09
  Prosze o informację, kiedy powinnam wykupić wizę. Czy już teraz mogę czy jest na to za wcześnie? Nie chciałabym żeby straciła ważność…

  Będę wdzięczna za informację
  Pozrawiam

  • Odpowiedz

   Nie ma to żadnego znaczenia kiedy będzie kupiona wiza, gdyż i tak w drugim kroku podaje się planowaną datę przyjazdu. Ja jednak takie rzeczy wolę zostawiać na ostatnią chwilę – do września trochę czasu, w w międzyczasie może się np. zdarzyć (czego oczywiście nie życzę), że wyjazd anulujecie. Wtedy przepadnie również zapłata za kupione wizy.

 • Odpowiedz

  Witam, czy mógłbym zobaczyć taką przykładową wizę jak ona wygląda po wydrukowaniu?

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  2 tyg temu lecielismy do Turcji z błędem na wizie (zła data urodzenia). Zaryzykowaliśmy i pojechaliśmy z błędną wizą.
  Potwierdzam wcześniejsze informacje – faktycznie na wizy nikt nie patrzy. Sprawdzają tylko paszporty, wizy leżały na ladzie i nikt nawet na nie nie spojrzał (były nas 4 osoby nikt nie przeliczył). W razie czego nieopodal stoją automaty gdzie ewentualną wize mozna wykupić.

 • Gosia
  Odpowiedz

  Panie Tomku, mieszkam aktualnie za granica, lecz lece do Turcji z polskiego biura podrozy, gdzie podawany byl moj polski adres.Ktory adres zamieszkania powinnam podac przy wypelnianiu formularza do visy? czy to ma jakies znaczenie?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www