Wiza egipska

Droższe wizy w Egipcie

Bez większego echa trafiła ostatnio do biur podróży informacja o podniesieniu cen za wizę egipską. Od 1 maja jej cena wyniesie aż 25 dolarów za osobę!

O ratowaniu budżetu droższymi wizami było słychać już od jakiegoś czasu, jednak jak zwykle w tego typu sytuacjach, były to tylko spekulacje. Sam osobiście mocno liczyłem, że siła rozsądku zwycięży i ceny wiz zostaną na dotychczasowym poziomie bądź opłata zostanie w ogóle zniesiona.

Wszystko dlatego, że kolejne niebezpieczne sytuacje do których dochodzi na terytorium Egiptu powodują, że turystów odwiedzających ten kraj ubywa. W ostatnim roku ruch na egipskich lotniskach ponownie zaczął ożywać, jednak zagrożenie wojenne, walki w Syrii oraz zamieszki na ulicach powodują, że w Egipcie coraz trudniej przywrócić stan turystycznej prosperity.

Krzyk rozpaczy było słuchać na ostatnim targach ITB w Berlinie, gdzie egipscy hotelarze oferowali w śmiesznych pieniądzach pokoje w swoich hotelach. I nawet niskie ceny nie są w stanie przyciągnąć biur podróży kolejnymi kontraktami oraz dużej rzeszy turystów, którzy mają na uwadze potencjalne niebezpieczeństwo.

Dlatego podniesie cen wiz, i to aż do 25 dolarów za osobę powoduje, że władze Egiptu strzelają sobie w kolano. Krótkotrwały efekt z powodu skasowania większych wpływów od turystów, którzy już zakupili wczasy w kraju faraonów. W dłuższej jednak perspektywie może doprowadzić to do odstraszenia ostatnich chętnych.

Dla przypomnienia, jedyny kraj bliskiego zasięgu posiada wizy wjazdowe dla turystów, m.in. z Polski i jest to Turcja. Koszt jednak tamtejszej wjazdówki to 15 euro / 20 dolarów.

Podziel się wpisem
Tomasz Filak
www
Turystyką zajmuję zawodowo od 2008 roku. Biegać zacząłem w 2013 roku, a pierwszą imprezą w której wziąłem udział bym Półmaraton Warszawski w 2014 roku. Zdecydowaną większość wyjazdów odbywamy rodzinnie i jest to nieodłączny element naszego życia.
Podobne wpisy
Co się dzieje z Bingo Airways?
Wakacje 2014 tanimi liniami?
Egipt zapłonie
3 komentarze

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www