Śląska Izba Turystyki

Oasis bez limitów!

Oasis stara się podtrzymać swój pozytywny obraz jako godnego zaufania touroperatora. Do agentów trafił list o spotkaniu z prezesem Śląskiej Izby Turystyki.

Prezes Oasis Tours zapewnił o dobrej kondycji biura, zapowiedział również zmiany w umowach, w tym m.in. zniesienie limitów sprzedaży.

Według mnie zniesienie limitów wcale nie musi oznaczać dobrej kondycji, a wręcz przeciwnie. Przyznawanie umów wszystkim może być efektem krzyku z prośbą o sprzedaż.

Generalnie panuje tendencja, że liczące się biura wprowadzają mniej lub bardziej oficjalne progi rezerwacyjne, które warunkują utrzymanie poziomu sprzedaży bądź warunków prowizyjnych.

Tym bardziej, że roczny obrót w Oasisie był bardzo symboliczny i miał wyeliminować organizatorów, którzy sprzedają rocznie dosłownie jedną, dwie rezerwacje.

Moim okiem oferta jest bardzo droga i nie pasująca do oferty konkurencji. Dziwne tym bardziej, że Oasis wszedł w lato bardzo późno i miał ogląd sytuacji na rynku. Oby rychło w czas ceny okrzepły zanim zacznie się okres last minute.

Podziel się wpisem
Podobne wpisy
Upadek GTI
Bankructwo GTI Travel
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych
Listy otwarte OSATu i TUI
Blue Rays
Co się dzieje z domenami biur podróży?
2 komentarze
  • Odpowiedz

    Dokładnie popieram przedmówcę, trzeba dokładnie wszystko sprawdzić.

  • Odpowiedz

    Jeśli ktoś naprawdę szuka sprawdzonego (bezpiecznego) biura podróży to niech przede wszystkim sprawdzi kondycję finansową (zadłużenie, zyski, stan gotówki,itd.) tego biura.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Imię
Twoja www